top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

43 MINUTY WALKI I... KLĘSKA


MKS II Piaseczno przegrał ze wzmocnionym trzecioligowymi zawodnikami Ursusem II aż 0-5 w niedzielnym (28 października) meczu 13. kolejki Ligi Okręgowej.

 

Podopieczni trenera Bartosza Kobzy byli dla gospodarzy godnymi rywalami jedynie przez 43 minuty. Co prawda pierwszą groźną okazję stworzyli sobie zawodnicy „Traktorków”, bo w 10. minucie, po ładnej wrzutce Mateusza Baranowskiego Kamil Świerczek główkował w lewy słupek, ale później, dość nieoczekiwanie, to Piaseczno przejęło inicjatywę, a defensywę stołecznych raz po raz straszył Zbyszek Obłuski, który swoim firmowym zwodem „kręcił” obrońcami Ursusa II. Snajperowi MKS-u II albo brakowało jednak odrobiny precyzji (dwa minimalnie niecelne uderzenia z dystansu), albo dobrze między słupkami spisywał się Kacper Skrzypek, któremu na plus należy także zapisać czujność i znakomite ustawienie się przy świetnej sytuacji Karola Belki.

Ambitnie grające Piaseczno posypało się jednak jak domek z kart w końcówce pierwszej połowy, gdy w ciągu kilkudziesięciu sekund Ursus dwukrotnie wpakował piłkę do naszej siatki. Najpierw Szymon Kołosowski wykorzystał prostopadłe podanie z drugiej linii i pewnym uderzeniem przy słupku trafił płasko na 1-0, a tuż po wznowieniu gry „Traktorki” wjechały środkiem w pole karne MKS-u II, a Piotr Ćwik „przełożył” Piotra Bogackiego i Damiana Szymańskiego, kończąc akcję płaskim uderzenie przy prawym słupku.

Po zmianie stron zdołowani biało-niebiescy nie byli już w stanie się podnieść. Tym bardziej, że w 53. minucie Ursus II zadał kolejny cios. Po mocnym uderzeniu z dystansu Błaszczak zdołał zbić piłkę do boku, ale ta trafiła do Marka Pawłowskiego, który odegrał na prawą stronę pola karnego do nieupilnowanego Mikołaja Kwiatkowskiego, a ten strzałem od prawego słupka podwyższył na 3-0.

Siedem minut później drużyna z Warszawy prowadziła już czterema golami. Po płaskim podaniu z lewej strony boiska Błaszczak odbił uderzenie rywali ze środka pola karnego, ale wobec dobitki Kwiatkowskiego był już bez szans, a w 86. minucie, po szybko wykonanym aucie i bliźniaczo podobnej akcji (podanie z lewej, obroniony strzał, dobitka) wynik meczu ustalił Mateusz Muszyński.

Kolejny mecz MKS II rozegra w niedzielę (4 listopada) o godzinie 16.30 na stadionie w Piasecznie. Przeciwnikiem będzie KS Konstancin.

28 października 2018

Liga Okręgowa – 13. kolejka

KS II Ursus 5 – 0 MKS II Piaseczno

Bramki: 43' Kołosowski, 43' Ćwik, 53', 60' Kwiatkowski, 86' Muszyński

Skład: Błaszczak – Szymański (70' Cieślak), Bogacki, Rybiński (75' Olejnik), Dudek – Grochowski (55' Borowski), Cetra (63' Dziewański), Koszela, Szewczyk, Belka (60' Kurant) – Obłuski

Żółta kartka: Świerczek (Ursus II)

332 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page