top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

AWANSE W RĘKACH... RZĄDU


Mecze barażowe Piaseczna z Radomiakiem II Radom, Błonianką Błonie i... Victorią Sulejówek o prawo gry o awans ze zwycięzcą grupy północnej, albo... baraże pomiędzy Błonianką Błonie a Drukarzem Warszawa. Sprawa awansu do III ligi zależy teraz przede wszystkim od decyzji rządu premiera Mateusza Morawieckiego.

 

Na wtorkowym (26 maja) posiedzeniu zarządu Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej zapadły decyzje, że w naszym województwie kwestie awansu rozstrzygną się na boisku. O prawo gry w barażach powalczą jednak nie tylko Radomiak II, Piaseczno i Błonianka, które zakończyły rundę jesienną, mając po 32 punkty, ale i czwarta w tabeli Victoria Sulejówek. Piłkarze biało-niebieskich rozegrają z każdą z tych drużyn spotkania rewanżowe, co oznacza, że jeśli np. z Radomiakiem II mierzyli się w pierwszej rundzie w Piasecznie, w swoistym „barażu o baraż” pojadą do Radomia.


Mecze najlepszej czwórki południowej grupy IV ligi będą musiały odbyć się do 17 czerwca. Mazowiecki Związek Piłki Nożnej podał wstępnie, że starcia odbędą się w dniach 10, 13 i 17 czerwca. Zwycięzcy grup północnej i południowej spotkają się prawdopodobnie 27 czerwca w jednym meczu na neutralnym terenie.


Wszystkie te wytyczne będą jednak obowiązywały tylko wtedy, gdy rząd premiera Mateusza Morawieckiego w kolejnej fazie odmrażania sportu zezwoli na organizowanie imprez sportowych do 50 osób. Jeżeli taka decyzja zapadnie – baraże się odbędą (oczywiście bez udziału publiczności). W przeciwnym razie o układzie tabeli ma decydować bilans bramkowy, uzyskany w trakcie całej rundy jesiennej, co oznacza, że o III ligę zagrają Błonianka Błonie z Drukarzem Warszawa.


Źródła: MZPN.pl, EchoDnia.eu

519 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page