top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

BIAŁO-NIEBIESCY NA PIĄTKĘ


Piąte zwycięstwo z rzędu odnieśli w sobotę (4 maja) piłkarze czwartoligowego MKS-u Piaseczno. Tym razem biało-niebiescy pokonali po zaciętym meczu Wilgę Garwolin 3-2, strzelając zwycięskiego gola już w doliczonym czasie.

 

W przeciwieństwie do ostatnich spotkań, tym razem ekipa trenera Igora Gołaszewskiego nie zaczęła najlepiej. Co prawda w 8. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z prawej strony boiska, Piotr Talar (były zawodnik naszego klubu) uderzył tuż obok prawego słupka, ale już następna groźniejsza akcja dała broniącej się przed spadkiem ekipie z Garwolina gola na 0-1. Konrad Wojtkielewicz sfaulował przy linii końcowej Sebastiana Papiernika, a Talar celnym strzałem z karnego dał przyjezdnym prowadzenie.

Strata gola pobudziła sennie grających do tej pory gospodarzy, którzy wreszcie zwiększyli tempo i zaczęli sobie stwarzać sytuacje pod bramką Wilgi. W 24. minucie Bartosz Orłowski wypuścił dobrym podaniem Moatasema Aziza, ale stojący między słupkami drużyny z Garwolina Axel Damian Gandarela zdołał obronić uderzenie Egipcjanina, cztery minuty później, po dośrodkowaniu Kamila Ziemnickiego z lewej strony boiska, drużynę gości uratował doświadczony Robert Kwiatkowski, który ofiarną interwencją ubiegł szykującego się już do strzału Zbyszka Obłuskiego, zaś w 29. minucie, po dośrodkowaniu „Ziemniaka” z rzutu rożnego, Tomasz Doliński główkował w poprzeczkę.

Kolejna akcja dała jednak MKS-owi wyrównującego gola. Kamil Matulka w swoim stylu przedarł się lewym skrzydłem w pole karne, a jeden z defensorów Wilgi zatrzymał ręką dośrodkowanie naszego pomocnika. Sędzia Piotr Mandes wskazał na „wapno”, a „jedenastkę” pewnie wykorzystał sam „Matul”, trafiając w lewy górny róg na 1-1.

Druga połowa mogła jednak znów zacząć się od mocnego akcentu gości. W 49. minucie Cezary Michalak, który jeszcze przed przerwą zmienił kontuzjowanego Wojtkielewicza, potknął się przy wyprowadzaniu piłki, a przy próbie uratowania akcji wybił futbolówkę wprost pod nogi Sebastiana Papiernika. Pomocnik ekipy z Garwolina zagrał do lepiej ustawionego Dominika Cicheckiego, ale ten uderzył tuż obok prawego słupka.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się na podopiecznych trenera Damiana Milewskiego w 72. minucie. Kamil Ziemnicki dośrodkował na dalszy słupek z rzutu wolnego, podyktowanego za faul na Mateuszu Jaroszewskim, a zamykający akcję Cezary Michalak wykorzystał fatalny błąd golkipera Wilgi i dołożył nogę, trafiając na 2-1 dla Piaseczna.

W 84. minucie, po płaskim zagraniu przyjezdnych z lewej strony boiska, Sebastian Papiernik popisał się mocnym uderzeniem w prawy dolny róg, ale Konrad Drązikowski zdołał obronić ten strzał i rozpocząć kontrę, po której Zbyszek Obłuski wyłuskał piłkę spod nóg bramkarza Wilgi i wyłożył ją do Bartosza Orłowskiego, który jednak fatalnie skiksował w stuprocentowej sytuacji...

Trzy minuty później podopieczni trenera Igora Gołaszewskiego mieli kolejną akcję na „dobicie” rywali. Matulka zaliczył przechwyt po kiepskim wybiciu Gandareli, zagrał do Obłuskiego, snajper MKS-u wyłożył piłkę Orłowskiemu, ale „Orzeł” kolejny raz nie zdołał wykończyć akcji, uderzając nad poprzeczką.

Zamiast spokojnego, dwubramkowego prowadzenia, w 89. minucie mieliśmy już remis. Wprowadzony po przerwie Aleksander Wiśniewski sfaulował w polu karnym Sebastiana Papiernika, a drugą w tym meczu „jedenastkę” wykorzystał Piotr Talar.

Gospodarze nie rezygnowali jednak z walki o pełną pulę i w 93. minucie zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Po dośrodkowaniu Piaseczna z rzutu wolnego z prawej strony boiska kolejny fatalny błąd popełnił Axel Damian Gandarela, który wypuścił piłkę z rąk wprost na głowę Bartosza Orłowskiego, który w ten dość przedziwny sposób zapewnił gospodarzom 3 punkty.

Kolejną okazję na podtrzymanie zwycięskiej passy biało-niebiescy będą mieli już w sobotę (11 maja) w wyjazdowym starciu z liderem rozgrywek, Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Początek spotkania o godzinie 16.30.

4 maja 2019

IV liga – 23. kolejka

MKS Piaseczno 3 – 2 Wilga Garwolin

Bramki: 34’ (k) Matulka, 72’ Michalak, 90+3 Orłowski – 22’ (k), 89’ (k) Talar

Piaseczno: Drązikowski – Pruszczyk, Doliński, Wojtkielewicz (22’ Michalak), Ziemnicki – Matulka, Cetra (46’ Jaroszewski), Koszela (70’ Wiśniewski), Aziz (85’ Lewandowski) – Orłowski, Obłuski (90+4’ Jaszczak)

Wilga: Gandarela – Karol Zawadka, Kozikowski, Paszkowski, Pyra (81’ Migas) – S.Papiernik, Kwiatkowski, Rękawek (45’ Cichecki), Talar – Kamil Zawadka, D.Papiernik (46’ Alot)

Żółte kartki: Matulka (Piaseczno) – S.Papiernik, Talar, Pyra, Kwiatkowski, Cichecki (Wilga)

Sędziował: Piotr Mandes (WS Warszawa)

284 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page