top of page
  • Zdjęcie autoraAdministrator

CHCEMY ROZWIJAĆ PASJĘ ZAWODNIKÓW


Zapraszamy do lektury krótkiego wywiadu z Emilem Wrażeniem, Trenerem rocznika 2013 MKS Piaseczno.

 

Jak można ocenić miniony sezon w wykonaniu zawodników z rocznika 2013?


Sezon 2021/2022 był kolejnym, w którym graliśmy bardzo dużo i bardzo intensywnie. Poza rozgrywkami ligowymi, w których udział brały nasze trzy zespoły, uczestniczyliśmy w kilku dużych turniejach, między innymi w Krakowie, Sosnowcu czy dwa razy w Nadrzeczu. Za każdym razem pokazując dużą jakość piłkarską.


Na jakich aspektach koncentrują się treningi w tej grupie wiekowej?


Może trochę przewrotnie, ale bardzo świadomie zrezygnowaliśmy z dużej liczby zabaw, jakie proponuje PZPN, na rzecz małych gier czy gier zadaniowych mających na celu rozwijanie inteligencji naszych małych piłkarzy. Największą uwagę zwracamy na intensywność treningu. Chcemy, aby chłopcy i dziewczynka, która dołącza do nas od nowego sezonu, byli przygotowani do grania na najwyższym poziomie. Nie brakuje przy tym oczywiście dobrej zabawy, przy odpowiedniej organizacji wszystko można właściwie połączyć.


Czy w roczniku trenować może każde dziecko, bez względu na obecny poziom umiejętności?


Tak, ogranicza nas jedynie limit miejsc – zgodnie z wymogami certyfikacji w grupie treningowej nie może być więcej niż 24 zawodników. Obecnie trenujemy z podziałem na dwa poziomy umiejętności (zaawansowany i początkujący). Jest to niezwykle istotne, w kontekście rozwoju każdego zawodnika.


Jakie są cele rocznika na najbliższy sezon?


W nadchodzącym sezonie chcemy kontynuować obrany przez nas kierunek pracy. Zamierzamy rywalizować jak równy z równym z najlepszymi akademiami w całej Polsce. Pragniemy rozwijać pasję, jaką mają zawodnicy, chcemy też, aby rozwijali się nie tylko na boisku, ale również i poza nim. To niezwykle ważne.


Podczas swojej kariery piłkarskiej miałeś przyjemność zadebiutować w Ekstraklasie w barwach Widzewa Łódź. Oczywiście na to składa się mnóstwo czynników, ale czy wierzysz, że za parę lat będziesz mógł zobaczyć swoich wychowanków w najwyższej lidze w Polsce?


Droga do piłki zawodowej, do Ekstraklasy, jest bardzo wyboista. Teraz paradoksalnie dzieci mają trudniej, dlatego że mają wszystko podane na tacy. Charaktery kształtują się w zupełnie innych warunkach, niż to miało miejsce w czasie, kiedy ja byłem na początku swojej drogi piłkarskiej. Aby osiągnąć ten poziom, nie wystarczy dobrze grać w piłkę. Trzeba posiadać ogromną determinację w dążeniu do celu. Konieczne jest również, aby umieć radzić sobie z porażkami, które po drodze niewątpliwie będą się pojawiać. Gdybym nie wierzył, że kilku zawodników z rocznika 2013 zagra na najwyższym poziomie, pewnie nie byłbym trenerem pracującym w MKS Piaseczno.


Zdjęcie: Aliaksandr Matafonau (źródło: https://www.facebook.com/mkspiaseczno2013)

243 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page