top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

CORAZ TRUDNIEJSZA SYTUACJA „DWÓJKI”


W coraz trudniejszej sytuacji znajduje się druga drużyna MKS-u Piaseczno. Beniaminek okręgówki w ostatnich dniach zdobył zaledwie punkt w starciach z Teresinem i Babicami, komplikując sobie sytuację w walce o utrzymanie.

 

W sobotę (18 maja) ekipa trenera Bartosza Kobzy, mimo kilku niezłych sytuacji, przegrała w Teresinie 1-3 (gola dla naszego zespołu strzelił Dominik Zieliński). Kolejną okazję do powiększenia dorobku punktowego MKS II miał już w środę (22 maja), w meczu z również walczącym o utrzymanie Naprzodem Stare Babice. Początek spotkania należał do przyjezdnych, którzy zamknęli biało-niebieskich na ich połowie i w ciągu niespełna dziesięciu minut mogli trzykrotnie trafić do siatki Piaseczna. W 7. minucie, po dośrodkowaniu Daniela Umańskiego z rzutu rożnego z prawej strony boiska i zbitce Bartosza Gołaszewskiego głową, mocny strzał Łukasza Kępy w ostatniej chwili zablokował Sharukhan Salichow, minutę później, tym razem po główce Gołaszewskiego, dobrą interwencją popisał się Janek Błaszczak, który zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny, ale po kolejnym kornerze Naprzodu golkiper Piaseczna piątkował tak niefortunnie, że... trafił w głowę pilnującego bliższego słupka Pawła Dudka, po odbiciu od którego piłka wpadła do naszej bramki...

MKS II zdołał jeszcze przed przerwą doprowadzić do wyrównania. Co prawda w 22. minucie golkiper Naprzodu odbił mocne uderzenie Salichowa z dystansu, a następnie ubiegł szykującego się do dobitki Filipa Kaczmarskiego, zaś w 33. minucie Mateusz Jaroszewski główkował tuż obok bramki, ale w 37. minucie gospodarze trafili wreszcie na 1-1. Filip Kaczmarski posłał długie podanie do Aleksandra Wiśniewskiego, a ten – kilka dni po swoim premierowym trafieniu w pierwszej drużynie – wykorzystał błąd bramkarza ze Starych Babic, kierując piłkę do siatki precyzyjną główką.

Mimo kilku okazji z obu stron, więcej goli już w tym meczu nie padło. MKS II zremisował z Naprzodem Stare Babice 1-1 i po 26 kolejkach zajmuje – z 29 punktami na koncie – 13. miejsce w ligowej tabeli. Ekipa Bartosza Kobzy traci w tej chwili trzy „oczka” do znajdującego się nad nim SEMP-a Ursynów. Najbliższy mecz biało-niebiescy rozegrają już w sobotę (25 maja) o godzinie 12.00. Przeciwnikiem Piaseczna w wyjazdowym starciu będzie wicelider z Józefowa.

132 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page