top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

DERBY NASZE, MKS II WCIĄŻ WALCZY

Zaktualizowano: 24 maj 2019


Bardzo ważne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie w lidze okręgowej odnieśli w niedzielę (12 maja) zawodnicy MKS-u II Piaseczno. Podopieczni trenera Bartosza Kobzy pokonali w derbowym spotkaniu Laurę Chylice 2-0.

 

Pierwsza połowa nie dostarczyła zbyt wielu wrażeń. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a nieśmiałe ataki Piaseczna i Chylic były szybko przerywane daleko od bramek. Na dogodną okazję trzeba było czekać do 26. minuty. Po trójkowej akcji Dominika Zielińskiego, Karola Belki i Konrada Deperasińskiego ten ostatni poślizgnął się przy oddawaniu strzału i fatalnie skiksował, uderzając z kilku metrów nad poprzeczką.

Trzy minuty przed przerwą MKS-owi II udało się jednak wyjść na prowadzenie. Dominik Zieliński w swoim stylu utrzymał się przy piłce, wypychając rywala plecami, zagrał na środek do Sharukhana Salichowa, a popularny „Siara” wypuścił Konrada Deperasińskiego, który po rajdzie między trzema obrońcami Laury uderzył tak, że piłka odbiła się najpierw od prawego, później od lewego słupka i wpadła do siatki, kompletnie zaskakując Maksymiliana Litkę.

W drugiej połowie gospodarze nadal grali bardzo konsekwentnie w defensywie, a ponadto co jakiś czas wyprowadzali świetne kontry, które mogły „zabić” mecz na długo przed jego końcem. W 54. minucie, po podaniu od Salichowa, Zieliński wszedł prawą stroną w pole karne, ale jego mocny strzał w krótki róg w świetnym stylu obronił Litka, a w 77. minucie golkiper Laury ponownie popisał się kapitalną interwencją, broniąc dobry strzał Konrada Deperasińskiego.

Kropkę nad „i” biało-niebiescy postawili dopiero w 82. minucie. Deperasiński zagrał do Dominika Zielińskiego, snajper MKS-u II „zapalił” z bliska w dobrze ustawionego Litkę, ale wprowadzony kilkanaście minut wcześniej Aleksander Wiśniewski najszybciej dopadł do odbitej piłki, uderzając pewnie na 2-0.

Po 24. kolejkach MKS II ma na koncie 28 punktów i zajmuje 13. miejsce w lidze, które jednak może nie dawać utrzymania w okręgówce. Plusem dla Piaseczna jest jednak dość spłaszczona tabela. Ekipa trenera Bartosza Kobzy traci zaledwie 5 punktów do plasującego się na 8. pozycji Milanu Milanówek. Kolejną okazję do powiększenia dorobku nasz zespół będzie miał już w sobotę (18 maja) w Teresinie. Początek spotkania o 11.00.

12 maja 2019

Liga Okręgowa – 24. kolejka

MKS II Piaseczno 2 – 0 Laura Chylice

Bramki: 42’ Deperasiński, 82’ Wiśniewski

Skład: Błaszczak – Niciporuk, Bogacki, Lewandowski, Dudek (89’ Kurant) – Szymański, Salichow – Kaczmarski (69’ Wiśniewski), Deperasiński (85’ Grochowski), Belka (73’ Morawski) – Zieliński

Żółta kartka: Zieliński (Piaseczno II)

235 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page