top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

„DWÓJKA” ODBIŁA SIĘ OD DNA


Drugie z rzędu zwycięstwo odniosła druga drużyna MKS-u Piaseczno. Po sobotnim (20 października) triumfie nad wiceliderem z Józefowa, podopieczni trenera Bartosza Kobzy wygrali w środę (24 października) zaległy mecz 11. kolejki z Naprzodem Stare Babice 1-0.

 

Początek spotkania ułożył się dla biało-niebieskich wręcz idealnie. Najpierw kapitan Paweł Dudek wygrał losowanie stron, dzięki czemu MKS II grał z wiatrem (a ten był tego dnia wyjątkowo porywisty), a chwilę później już pierwsza groźniejsza akcja przyniosła ekipie z Piaseczna gola. Po fatalnym błędzie jednego z defensorów Naprzodu, który zbyt krótko podawał do kolegi z obrony, Filip Kaczmarski przejął piłkę, wpadł w pole karne i pewnym strzałem obok Piotra Staniaka trafił na 0-1.

Gospodarze mogli odpowiedzieć już trzy minuty później, właśnie dzięki pogodzie. Po mocnym uderzeniu Łukasza Trzaskowskiego zza pola karnego, silny podmuch zwiał piłkę nieco bardziej w bok, ale Janek Błaszczak nie dał się zaskoczyć.

Kolejne minuty mocno zaburzyły trenerowi Kobzie koncepcję gry. Najpierw, już w 13. minucie, kontuzji doznał jeden z bohaterów spotkania z Józefovią, Moatasem Aziz, a nieco ponad kwadrans później boisko – również z powodu urazu – musiał opuścić Piotr Rybicki. MKS II, który po golu na dłuższy czas oddał inicjatywę przeciwnikowi, raz po raz potrafił jednak straszyć Naprzód groźnymi kontratakami. Biało-niebieskim brakowało jednak albo ostatniego podania, albo odrobiny precyzji.

W 35. minucie ekipa Bartosza Kobzy nie tylko mogła, ale wręcz powinna była prowadzić dwoma golami. Paweł Dudek błyskawicznym wyrzutem z autu uruchomił Konrada Deperasińskiego, a zawodnik MKS-u II w swoim stylu przedarł się między trzema zawodnikami gospodarzy i został nieprzepisowo zatrzymany w polu karnym. Do „jedenastki” podszedł Karol Belka, ale piłka po jego mocnym uderzeniu trafiła jedynie w poprzeczkę bramki Naprzodu...

Kilka minut później ten sam zawodnik miał okazję do rehabilitacji, ale – po kolejnym fatalnym błędzie defensywy Starych Babic – nie wykorzystał idealnej sytuacji, uderzając minimalnie obok długiego słupka.

Po zmianie stron, gdy to gospodarze grali z wiatrem, MKS II robił wszystko, by nie dopuścić rywali nawet do oddawania strzałów z dystansu. Tytaniczną robotę wykonali właściwie wszyscy nasi zawodnicy – od praktycznie bezbłędnego na środku obrony Piotra Bogackiego, przez zaliczającego wiele ważnych odbiorów Michała Koszelę, Piotra Borowskiego, który nie tylko dobrze radził sobie w destrukcji, ale potrafił też postraszyć Naprzód wypadami do ataku, aż po Marcela Grochowskiego, który przebiegł w tym spotkaniu mnóstwo kilometrów i Sebastiana Dziewańskiego, który w ostatnim kwadransie atakował zawodników ze Starych Babic wysokim pressingiem, mocno utrudniając im wyprowadzanie akcji.

Gospodarze mieli w tej połowie tylko dwie klarowne okazje do zmiany rezultatu. Najpierw jednak, po świetnym dośrodkowaniu z lewego skrzydła, piłkarze Naprzodu wzajemnie przeszkodzili sobie w oddaniu strzału, zaś w 79. minucie, po zbyt krótkim wybiciu piłki przez jednego z naszych defensorów, groźnie wyglądający wolej Konrada Osińskiego padł łupem Janka Błaszczaka, który zdołał sparować to uderzenie na rzut rożny.

W końcówce spotkania, gdy ekipa ze Starych Babic mocno się odkryła, MKS II miał jeszcze jedną doskonałą okazję do „zabicia” meczu. Piotr Borowski wyprzedził golkipera Naprzodu, który zapuścił się aż w okolice linii środkowej, pociągnął lewym skrzydłem, następnie ściął nieco do środka, ale piłka po jego uderzeniu przeszła obok długiego słupka.

Biało-niebiescy dowieźli jednak cenne zwycięstwo do końcowego gwizdka, a dzięki trzem punktom, zdobytych w tym spotkaniu, poszybowali w tabeli z przedostatniego na 9. miejsce. Po kolejne „oczka” MKS II pojedzie już w najbliższą niedzielę (28 października) na Ursus. Początek spotkania o godzinie 11.00.

24 października 2018

Liga Okręgowa – 11. kolejka (mecz zaległy)

Naprzód Stare Babice 0 – 1 MKS II Piaseczno

Bramka: 3' Kaczmarski

Naprzód: Staniak – Dryka, Stefaniak, Szymański, Dąbrowski – Trzaskowski, Wasilewski (68' Kuryłek), Sobolewski, Osiński – Zalewski, Guz (55' Kępa)

Piaseczno II: Błaszczak – Szymański, Bogacki, Koszela, Dudek – Kaczmarski, Borowski, Rybicki (30' Grochowski), Belka (76' Dziewański) – Deperasiński (83' Olejnik), Aziz (13' Rybiński)

Żółte kartki: Guz, Szymański, Kuryłek (Naprzód) – Rybiński (Piaseczno II)

269 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page