top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

DWA SAMOBÓJE SPARTY, DERBY DLA MKS-U


Derby dla MKS-u. Drużyna trenerów Arkadiusza Modrzejewskiego i Mateusza Naklickiego wygrała na wyjeździe ze Spartą Jazgarzew 4-1 w sobotnim (24 października) meczu ostatniej kolejki rundy jesiennej IV ligi. Połowę dorobku Biało-Niebiescy zawdzięczają... gospodarzom, którzy dwukrotnie pakowali piłkę do własnej bramki.

 

Spotkanie ułożyło się po myśli MKS-u. Co prawda w 16. minucie Karol Boniecki nie wykorzystał świetnego podania od Szymona Wiejaka i uderzył z lewej strony pola karnego obok lewego słupka, ale już kilkadziesiąt sekund później Piaseczno wyszło na prowadzenie. Znów znakomicie spisał się Wiejak, który dograł spod linii końcowej do Konrada Rudnickiego tak, że napastnikowi MKS-u pozostało jedynie dostawić nogę.


Sparta mogła wyrównać w 32. minucie. Kamil Ziemnicki sfaulował przed polem karnym Mateusza Kellera, a ładnym, ale minimalnie niecelnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Maciej Wójcik.


Tuż przed przerwą kapitan gospodarzy trafił do siatki, tyle że... swojej. Ziemnicki dośrodkował z rzutu rożnego z prawej strony boiska na bliższy słupek, a próbujący wybijać piłkę Wójcik główkował tak niefortunnie, że ta wpadła przy prawym słupku, kompletnie zaskakując Almira Erdena.


Pięć minut po zmianie stron ekipa z Jazgarzewa była bliska złapania kontaktu. Wprowadzony w drugiej połowie Jan Krawczyk uderzył z prawej strony pola karnego w krótki róg, ale dobrze ustawiony Michał Olczak zdołał obronić ten strzał.


Chwilę później zamiast 1-2 było już 0-3. Kapitalną akcją prawym skrzydłem popisał się Kamil Matulka, który trącił piłkę obok Dominika Kansika, obiegł defensora Sparty i mocnym uderzeniem w krótki róg nie dał Erdenowi żadnych szans na skuteczną interwencję.


Po tym golu drużyna MKS-u oddała gospodarzom inicjatywę i tylko dwie znakomite interwencje Olczaka sprawiły, że Biało-Niebiescy nadal prowadzili trzema bramkami. Sprowadzony z Ursusa golkiper najpierw wybronił uderzenie Mateusza Wysockiego w krótki róg, a następnie efektowną paradą przeniósł piłkę nad poprzeczką po groźnym uderzeniu Krawczyka zza pola karnego. Bramkarz Piaseczna skapitulował ostatecznie tylko raz – w 73. minucie, gdy fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Wysocki, który technicznym strzałem z około 20 metrów posłał futbolówkę w lewe okienko piaseczyńskiej bramki.


Dziesięć minut później Biało-Niebieskim udało się jeszcze dobić Spartę czwartym trafieniem. Szymon Wiejak zagrał na prawe skrzydło do Kamila Matulki, a ten niemal skopiował swoją akcję z 52. minuty, puszczając piłkę obok Kamila Domańskiego. Tym razem „Matul” nie uderzał, ale posłał mocne podanie wzdłuż linii bramkowej, które samobójczym trafieniem wykończył nadbiegający Filip Lubański.


W doliczonym czasie gry oba zespoły miały jeszcze po jednej okazji, by wynik meczu uległ zmianie, ale w obu przypadkach górą byli bramkarze. W 90+1. minucie Michał Olczak ładnie przeniósł nad poprzeczką uderzenie Patryka Mastalerza, a sześćdziesiąt sekund później Almir Erden wykazał się znakomitym refleksem, odbijając główkę Bartosza Orłowskiego.


Po 13 kolejkach MKS Piaseczno ma na koncie 23 punkty i plasuje się tuż za ligowym podium. Strata do prowadzącej Ząbkovii jest jednak bardzo duża, gdyż wynosi aż 11 „oczek”. Teraz zawodników czeka przerwa (we Wszystkich Świętych nie ma kolejki ligowej), a następnie, jeśli Związek nie zmieni decyzji, Biało-Niebiescy rozegrają awansem jeszcze dwa mecze z rundy wiosennej. Pierwszym z nich będzie domowe starcie z Marcovią Marki, zaplanowane na sobotę (7 listopada) na godzinę 12.00.


24 października 2020

IV liga – 13. kolejka

Sparta Jazgarzew 1 – 4 MKS Piaseczno

Bramki: 73’ Wysocki – 17’ Rudnicki, 45+1’ Wójcik (sam.), 52’ Matulka, 83’ Lubański (sam.)

Sparta: Erden – Gałązka (71’ Lubański), Jaskólski, Domański, Kansik (86’ Choroś) – Keller, Wójcik (64’ Gajownik), Bobowski (68’ Mastalerz), Pamintasu (46’ Krawczyk), Wysocki – Kubat (35’ Karpowicz)

Piaseczno: Olczak – A.Dobies, Janowski, Ziemnicki, Gromek – Wojtkielewicz (65’ Hernik), Ayodeji – Matulka (88’ Suchanek), Wiejak (86’ Jaszczak), Boniecki (65’ Szczepaniak) – Rudnicki (90’ Orłowski)

Żółte kartki: Pamintasu, Kansik, Domański, Erden (Sparta) – Ziemnicki, Rudnicki, Jaszczak (Piaseczno)

Sędziował: Michał Wąsowski (WS Warszawa)

471 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page