top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

DWA ZWYCIĘSTWA „DWÓJKI”


MKS II Piaseczno powetował sobie falstart z pierwszego meczu sezonu, w którym tylko zremisował na wyjeździe 3-3 z grającą od 40. minuty w osłabieniu Jednością Żabieniec. W ciągu kilku dni drugi zespół biało-niebieskich wygrał dwa spotkania, gromiąc Anprel Nowa Wieś aż 9-0 (grając ponad pół meczu w osłabieniu) i pokonując skromnie Ożarowiankę II Ożarów Mazowiecki 1-0.

 

Na spotkanie z Anprelem trenerzy postanowili wystawić skład, złożony głównie z zawodników z pierwszego zespołu – tak, by piłkarze mogli się zgrać po kilkunastu dniach przerwy, spowodowanej kwarantanną i oczekiwaniami na wyniki testów na koronawirusa. W meczu z Ożarowianką II skład wzmocnili jedynie juniorzy z szerokiej kadry „jedynki”, wracający do zdrowia Sebastian Małkowski oraz – ponownie – Konrad Wojtkielewicz, który w pierwszym zespole musiał jeszcze pauzować za czerwoną kartkę z Marek.


Starcie z drużyną z Ożarowa nie było porywającym widowiskiem. Obie drużyny bardzo solidnie spisywały się w obronie, nie mając jednocześnie pomysłu na grę ofensywną. W pierwszych 45 minutach jedynym godnym odnotowania wydarzeniem był strzał Mateusza Bukowskiego z prawej strony pola karnego, po którym piłka obiła prawy słupek ożarowskiej bramki.


Po zmianie stron było tylko niewiele lepiej. MKS II próbował szarpać lewą stroną boiska, wykorzystując fakt, iż Karol Boniecki i Oskar Wójcik stwarzali rywalom nieco kłopotów, ale bliżsi trafienia do siatki byli przyjezdni. W 62. minucie, po niecelnym podaniu Szymona Olesiejuka, jeden z zawodników Ożarowianki II wygrał przy linii bocznej boiska „przebitkę” z Patrykiem Bogdanem i dośrodkował wprost na głowę Łukasza Wiśniewskiego, który jednak uderzył nad poprzeczką.


W 79. minucie gospodarzom udało się strzelić zwycięskiego gola. Oskar Wójcik znakomitym podaniem uruchomił wbiegającego prawą stroną Patryka Bogdana, a prawy obrońca MKS-u II przytomnym uderzeniem obok wychodzącego Łukasza Górczyńskiego zapewnił biało-niebieskim trzy punkty.


Po trzech rozegranych spotkaniach MKS II ma na koncie 7 punktów i znajduje się w ścisłym czubie tabeli. Najbliższą okazją do powiększenia dorobku będzie dla ekipy trenera Pawła Wojciechowskiego wyjazdowy mecz z Lesznowolą. Spotkanie odbędzie się w sobotę (5 września) o godzinie 17.00 w Nowej Woli.


29 sierpnia 2020

A-klasa – 3. kolejka

MKS II Piaseczno 1 – 0 Ożarowianka II Ożarów Mazowiecki

Bramka: 79’ Bogdan

Skład: Baran (52’ Kucharski) – Bogdan, Małkowski (60’ Olesiejuk), Wojciechowski (84’ Korzeniewski), Mata (75’ Pastuszak) – Bukowski (46’ M. Krupnik), Cetra (46’ Niedziela), Wojtkielewicz, Niemiec (65’ Soboń), Wójcik – Boniecki

Żółte kartki: Bogdan, Wójcik (Piaseczno II) – Radzikowski, ? (Ożarowianka II)

279 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page