top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

„DZIEŃ LAGI” DLA CHLEBNI


Tuż przed obchodzonym 2 maja Dniem Flagi zawodnicy LKS-u Chlebnia i MKS-u II Piaseczno urządzili sobie „dzień lagi”. Wyjątkowo słabe pod względem piłkarskim widowisko zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 1-0.

 

Po rundzie jesiennej wydawało się, że LKS Chlebnia będzie jednym z murowanych kandydatów do spadku z ligi okręgowej. W przerwie zimowej zespół dokonał jednak kilku znaczących wzmocnień, co natychmiast przełożyło się na wyniki. Wiosną drużyna spod Grodziska Mazowieckiego jeszcze nie przegrała, a 7 kolejnych spotkań bez wpadki pozwoliło zespołowi żółto-zielonych wskoczyć na 8. miejsce w ligowej tabeli. Tym siódmym wiosennym starciem było właśnie jednobramkowe zwycięstwo nad również broniącym się przed spadkiem Piasecznem.

Od początku spotkania obie drużyny postawiły na długie piłki, szukając swoich szans właśnie w tym elemencie gry. W 11. minucie Sharukhan Salichow przejął futbolówkę po zbyt krótkim wybiciu Pawła Sędka, odegrał na prawą stronę do Dominika Zielińskiego, ale snajper MKS-u II nieznacznie chybił, uderzając obok lewego słupka.

Pięć minut później to gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z lewej strony boiska Michał Gwiazda, były zawodnik Piaseczna, główkował jednak tuż obok bramki, strzeżonej przez Konrada Drązikowskiego.

W 21. minucie Chlebnia miała kolejną znakomitą okazję do strzelenia gola. Maksymilian Niciporuk zagrał „na konia” do Drązikowskiego, golkiper Piaseczna popełnił błąd przy próbie wybicia piłki, ale – na szczęście dla MKS-u II – zdołał naprawić swoją pomyłkę, wyłapując futbolówkę przy strzale jednego z rywali.

Kolejna akcja przyniosła jednak gospodarzom trafienie na 1-0. W 27. minucie Daniel Paciorkowski dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a Michał Ocipka, wykorzystując nieudaną pułapkę ofsajdową biało-niebieskich, zdołał musnąć piłkę tak, że ta wpadła do siatki, odbijając się po drodze od lewego słupka.

Drużyna trenera Grzegorza Sitnickiego mogła jeszcze przed przerwą podwyższyć prowadzenie. W 33. minucie nieznacznie pomylił się Damian Skalniak, a sześć minut później, po jednym z licznych długich podań i zgraniu głową przez Michała Gwiazdę, jeden z zawodników gospodarzy uderzył po koźle tuż obok lewego słupka.

Podopieczni trenera Bartosza Kobzy szukali swoich szans głównie w stałych fragmentach, bardzo dobrze bitych przez podstawowego zawodnika pierwszego zespołu, Kamila Ziemnickiego, ale najlepszą sytuację MKS II miał po ataku pozycyjnym. Damian Szymański popisał się kapitalną „ruletą” w środkowej strefie boiska, a następnie znakomicie zagrał między obrońców do wchodzącego lewą stroną „Ziemniaka”. Obrońca Piaseczna, choć miał piłkę na swojej lepszej, lewej nodze, nieznacznie chybił, uderzając płasko tuż obok długiego słupka...

Po 23 kolejkach MKS II Piaseczno ma na koncie 25 punktów i plasuje się na 13. miejscu w tabeli, mając 2 „oczka” przewagi nad Naprzodem Stare Babice, który spotkanie rozegra dopiero w weekend.

1 maja 2019

Liga Okręgowa – 23. kolejka

LKS Chlebnia 1 – 0 MKS II Piaseczno

Bramka: 27’ Ocipka

Skład: Drązikowski – Niciporuk, Bogacki, Rybiński, Ziemnicki – Kaczmarski (62’Belka), Salichow, Szymański (56’ Wiśniewski), Morawski (46’ Pułkownik), Dudek – Zieliński

Żółte kartki: Bogacki, Ziemnicki (Piaseczno II)

180 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page