top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

KOMUNIKAT ZARZĄDU MKS-U PIASECZNO


Szanowni Państwo, sytuacja, z jaką mamy w chwili obecnej do czynienia w skali krajowej oraz światowej, jest chyba najtrudniejsza od czasów II wojny światowej. Od ponad dwóch tygodni polskie społeczeństwo, a w szczególności działalność sportowa, stoi w miejscu. Rozpoczęło się to w momencie, kiedy wszystkie drużyny przygotowywały się do startu w rozgrywkach.

 

Jako cały klub, od najmłodszych drużyn do I drużyny seniorskiej, wprowadziliśmy trochę zabawy oraz rywalizacji. Wszyscy trenerzy zostali zobligowani do utworzenia dla swoich grup indywidualnych treningów na bazie swojego doświadczenia oraz znajomości swoich zawodników. Szkoleniowcy codziennie pracują, doskonaląc swoją wiedzę poprzez czytanie książek, publikacji oraz oglądanie webinariów, dotyczących różnych obszarów piłki nożnej.


Cały czas jesteśmy w kontakcie z Mazowieckim oraz Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Na tyle, na ile pozwala sytuacja, uczestniczymy w procesie certyfikacji Akademii Piłkarskiej, pracujemy nad wymaganą przez PZPN dokumentacją, doskonalimy także dokumentację treningową do wykorzystania w przyszłości. Dla Państwa informacji, MKS Piaseczno jako jedna ze 100 Akademii Piłkarskich w Polsce i jedna z 10 na Mazowszu uzyskał złotą, najwyższą gwiazdkę. Spełnienie wszystkich wymogów oraz udoskonalenie metod treningowych umożliwi jeszcze bardziej profesjonalne prowadzenie treningów po powrocie do normalności.


Funkcjonowanie Akademii MKS Piaseczno oparte jest na finansach. Nasz klub, jak większość drużyn piłkarskich, w 60% finansowany jest przez rodziców, 30% to wsparcie samorządu, a 10% to sponsorzy i inne przychody. Bez Państwa wsparcia w tym trudnym okresie, trudno będzie nam powrócić do normalnych treningów w takim samym składzie. Liczymy na Państwa zrozumienie, mamy nadzieję, iż w tym trudnym momencie przywiązanie do naszej lokalnej piaseczyńskiej piłkarskiej tożsamości będzie dla Państwa ważne. Chcemy Państwa prosić także o opłacenie zaległych składek. Jeśli ktoś z Państwa dojdzie do wniosku, że w tym trudnym momencie może wesprzeć MKS Piaseczno większymi kwotami – będziemy niezmiernie wdzięczni. Dla części naszych trenerów praca w klubie jest jedynym źródłem utrzymania, a dla większości bardzo ważnym źródłem dochodów. Miesięczna opłata, jaką Państwo wnosicie, jest opłatą członkowską w MKS Piaseczno, a nie tylko opłatą za treningi. Klub ma wiele kosztów stałych oraz zobowiązań.


MKS ze swojej strony będzie realizował:

a) dodatkowe (indywidualne oraz drużynowe) treningi w czasie powrotu do normalności

b) bez dodatkowych opłat dla chętnych prowadzone będą treningi w lipcu, który jest miesiącem bezskładkowym

c) rozpiski z treningami indywidualnymi dla zawodników

d) zamierzamy zamieszczać na stronie klubowej oraz FB filmy z treningami techniki do realizacji w domu

e) stały kontakt trenerów z zawodnikami


Piaseczno, 30 marca 2020


Z poważaniem,

Zarząd MKS-u Piaseczno oraz trenerzy


822 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentare


bottom of page