top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

KRÓTKA PRZYGODA W PUCHARZEWyjątkowo krótko trwała w tym roku pucharowa przygoda MKS-u II Piaseczno. Ekipa trenera Bartosza Kobzy, która w poprzednim sezonie doszła do ćwierćfinału rozgrywek, tym razem odpadła już po pierwszym spotkaniu, ulegając na wyjeździe Walce Kosów 0-3.

 

Druga drużyna Piaseczna po awansie do okręgówki chciała skupić się przede wszystkim na lidze, dlatego Okręgowy Puchar Polski był głównie okazją do sprawdzenia juniorów (na boisku pojawiło się czterech piłkarzy z rocznika 2002) oraz zawodników, którzy na co dzień grają nieco mniej. Niestety, okazało się, że ci nie dają jeszcze tyle jakości, by starczyło to na pokonanie solidnego rywala, jakim jest Walka.


Gospodarze wyszli na prowadzenie w 22. minucie. Po aucie Piaseczna jeden z zawodników z Kosowa wygrał pojedynek główkowy, strącając piłkę tak, że ta przeszła czterech graczy biało-niebieskich i trafiła do Artura Sarnowskiego. Popularny „Sarna” zszedł pod linię końcową i dośrodkował futbolówkę wprost do niepilnowanego Michała Borasińskiego, któremu pozostało jedynie dostawić nogę.

Niespełna dziesięć minut później Walka prowadziła już dwoma golami. Błąd defensywy MKS-u II wykorzystał tym razem Adam Strzeszewski, który mocnym uderzeniem przy lewym słupku nie dał Jankowi Błaszczakowi żadnych szans na skuteczną interwencję.

W 70. minucie wynik meczu na 3-0 ustalił Artur Sarnowski, który – po błędzie Mateusza Żegnałka i dokładnym podaniu Strzeszewskiego – uderzył z pierwszej piłki obok bezradnego w tej sytuacji golkipera Piaseczna.

Na domiar złego ostatnie sekundy drużyna Bartosza Kobzy musiała grać w dziesiątkę, ponieważ drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał wprowadzony po przerwie Karol Belka.

22 sierpnia 2018

Okręgowy Puchar Polski – II runda

Walka Kosów 3 – 0 MKS II Piaseczno

Bramki: 22' Borasiński, 31' Strzeszewski, 70' Sarnowski

Walka: Wijałkowski – M.Raczyński (70' K.Raczyński), Krawczyk, Urbański (20' Bednarczyk), Piątek (65' Ilczuk) – Sołek, Podskarbi, Karaśkiewicz, Sarnowski (85' Perzyna) – Strzeszewski, Borasiński (60' Marowiński)

Piaseczno II: Błaszczak (80' Lipski) – Niciporuk (60' Bogacki), Żegnałek, Rybiński (46' Dobies), Dudek – Szulborski (51' Belka), Borowski, Sujak, Kaczmarski (55' Rybicki), Grochowski (70' Rzeszotek) – Cieślak (51' Deperasiński)

Żółte kartki: K.Raczyński (Walka) – Bogacki, Belka (Piaseczno II)

Czerwona kartka: 90+2' Belka (Piaseczno II – za dwie żółte)

80 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page