top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

LIDER ZA MOCNY DLA BIAŁO-NIEBIESKICH


MKS Piaseczno przegrał 2-4 z prowadzącą w tabeli Deltą Warszawa w niedzielnym (14 października) meczu I Okręgowej Ligi Młodzików (rocznik 2006).

 

Pierwsza połowa przebiegała pod zdecydowane dyktando gości, którzy już po nieco ponad kwadransie mogli prowadzić co najmniej dwoma golami. Najpierw jednak jeden z zawodników Delty, który po indywidualnej akcji wpadł w pole karne MKS-u, uderzył w doskonałej sytuacji nad poprzeczką, a kilka minut później, po zbyt krótkiej główce Pytlaka po dośrodkowaniu „Diabełków” w pole karne, wolej zawodnika stołecznych trafił w słupek.

Konsekwentnie grający przyjezdni zdołali strzelić gola w 23. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z lewej strony boiska i błędzie defensorów Piaseczna, Maksim Konanau z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

Po kilku minutach drugiej połowy wydawało się, że Delta totalnie zdominuje gospodarzy. W 33. minucie, po wrzutce z prawej strony boiska, Matsvei Bakhno mocną główką podwyższył na 0-2, a w 38. minucie ładnym strzałem z dystansu popisał się Maksymilian Mućko, trafiając pod poprzeczkę na 0-3.

Piaseczno przebudziło się dopiero na dwadzieścia minut przed końcem spotkania. Sygnał do ataku dał biało-niebieskim Jakub Hołodniak, którego uderzenie z dystansu z trudem strącił na rzut rożny golkiper warszawian. Jeszcze bliżej trafienia do siatki był chwilę później Antoni Pietrzykowski, który zauważył, że bramkarz Delty wychodzi daleko od bramki i zdecydował się na lobowanie rywala z okolic 25. metra. Futbolówka przeszła nad golkiperem „Diabełków”, ale nie trafiła w światło bramki.

Dwie kolejne próby MKS-u znalazły już jednak drogę do siatki. W 47. minucie, po bliźniaczo podobnym lobie Sergiusza Piekarskiego, było 1-3, a w 51. minucie, po potężnym uderzeniu Serka z dystansu, piłka odbiła się od poprzeczki i spadła już za linię bramkową, sprawiając, że Piaseczno złapało kontakt z przeciwnikiem.

Ostatnie słowo należało jednak tego dnia do Delty. W 54. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z prawej strony boiska, najwyżej w polu karnym gospodarzy wyskoczył Konanau, który precyzyjną główką strzelił swojego drugiego, a czwartego dla stołecznych gola.

14 października 2018

I Okręgowa Liga Młodzików (rocznik 2006) – 7. kolejka

MKS Piaseczno 2 – 4 Delta Warszawa

Bramki: 47', 51' Piekarski – 23', 54' Konanau, 33' Bakhno, 38' Mućko

Skład: Szymański – Sancakli, Gortat, Piekarski – Hołodniak, Pytlak, Trzmiel, Pietrzykowski – Pogorzelski

Ponadto zagrał: Stępień

233 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page