top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

LIGA OKRĘGOWA: DERBY DLA LAURY

Zaktualizowano: 1 paź 2018


Do ostatniej minuty trwały emocje w derbowym meczu ligi okręgowej pomiędzy Laurą Chylice a MKS-em II Piaseczno. Ostatecznie górą byli gospodarze, którzy po golu w doliczonym czasie gry pokonali biało-niebieskich 3-2.

 

Spotkanie rozpoczęło się po myśli podopiecznych trenera Bartosza Kobzy. Już po niespełna 2 minutach MKS II wyszedł na prowadzenie. Świetną robotę w środku pola wykonał Konrad Deperasiński, który – mimo asysty dwóch zawodników gospodarzy – utrzymał się przy piłce, a następnie wypuścił wbiegającego lewą stroną Karola Belkę, który płaskim strzałem między nogami Łukasza Sznajdera trafił na 0-1.


Radość Piaseczna nie trwała jednak długo. W 6. minucie jeden z zawodników Laury wyłożył piłkę na lewej stronie Mateuszowi Kwiatkowskiemu, a sprowadzony z KS-u Konstancin pomocnik płaskim strzałem w długi róg doprowadził do wyrównania.


W 13. minucie MKS II miał doskonałą okazję do ponownego wyjścia na prowadzenie. Po niezbyt mocnym, ale precyzyjnym uderzeniu Michała Koszeli z rzutu wolnego, Łukasz Sznajder odbił piłkę do boku wprost pod nogi czyhającego na dobitkę Marcina Rybińskiego, ale popularny „Cinek” fatalnie skiksował, uderzając jedynie w boczną siatkę.


Kwadrans później bliscy trafienia na 2-1 byli chyliczanie. Po dośrodkowaniu Mateusza Tkaczyka z lewej strony boiska Robert Podoliński – przy dużej dozie szczęścia – opanował piłkę, a następnie, mając na plecach obrońcę Piaseczna, odwrócił się z futbolówką na lewą nogę, ale do pełni szczęścia zabrakło mu kilkudziesięciu centymetrów, gdyż jego uderzenie przeszło obok prawego słupka.


Kolejna dobra akcja przyniosła już gospodarzom drugiego gola. „Bobo” zagrał na prawe skrzydło do Piotra Madetki, a doświadczony pomocnik Laury bez problemu wszedł w pole karne i posłał futbolówkę wzdłuż linii bramkowej. Konrad Drązikowski zdołał co prawda trącić piłkę, ale najszybciej dopadł do niej Jarosław Jamrozik, który z najbliższej odległości po prostu nie mógł się pomylić.


Gospodarze mogli pójść za ciosem w 39. minucie. Artur Szleżanowski podłączył się do akcji ofensywnej, zagrał do Roberta Podolińskiego, ten techniczną „wcinką” uruchomił Jamrozika, ale tym razem napastnik Laury posłał futbolówkę obok bramki. Ten sam duet mógł dać Laurze dwubramkowe prowadzenie także w 43. minucie, gdy po wrzutce „Boba” z rzutu wolnego Jamrozik główkował tuż obok prawego słupka, oraz w 47. minucie, kiedy Drązikowski musnął piłkę po uderzeniu snajpera chyliczan tak, że ta odbiła się jedynie od prawego słupka piaseczyńskiej bramki i wyszła w pole.


Seria niewykorzystanych szans zemściła się na gospodarzach w 60. minucie. Filip Kaczmarski dośrodkował z prawej strony boiska na krótki słupek, a pozostawiony bez opieki Konrad Deperasiński mocną główką trafił w prawy róg na 2-2.


Podopieczni trenera Tomasza Grzywny mogli odpowiedzieć w 69. minucie. Znów w roli głównej wystąpił bardzo dobrze dysponowany tego dnia Jamrozik, który urwał się obrońcom Piaseczna i uderzał z lewej strony pola karnego, ale piłka najpierw przeszła po nodze interweniującego Konrada Drązikowskiego, a następnie – niemal z linii bramkowej – wybił ją asekurujący naszego golkipera Paweł Dudek.


Dziesięć minut później znakomitą okazję miał Podoliński, który po dośrodkowaniu Mateusza Tkaczyka z lewego skrzydła złożył się do efektownego „szczupaka”. Główka doświadczonego zawodnika Laury przeszła jednak obok prawego słupka.


W doliczonym czasie gry gospodarzom udało się jednak przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Nieporozumienie Piotra Rybickiego z Bartoszem Sujakiem, który nie pomógł zastawiającemu futbolówkę „Rybie”, wykorzystał Konrad Rajkowski. Pomocnik Laury wytrącił futbolówkę spod nóg pomocnika Piaseczna, a szybki atak wykończył Jamrozik, po uderzeniu którego futbolówka odbiła się od poprzeczki, następnie od ziemi i wpadła do siatki, dając trzy punkty drużynie z Chylic.


Kolejny mecz MKS II Piaseczno rozegra na własnym stadionie w niedzielę (7 października) o godzinie 16.30. Przeciwnikiem biało-niebieskich będzie plasujący się na trzecim miejscu w tabeli KS Teresin.


29 września 2018

Liga Okręgowa – 9. kolejka

Laura Chylice 3 – 2 MKS II Piaseczno

Bramki: 6' Kwiatkowski, 34', 90+2' Jamrozik – 2' Belka, 60' Deperasiński

Laura: Sznajder – Staros, Szleżanowski, Wasilkiewicz, Tkaczyk – Madetko (75' Rosiczka), Kwiatkowski, Rajkowski, Podoliński, Pyza – Jamrozik

Piaseczno II: Drązikowski – Szymański, Bogacki, Rybiński, Dudek (85' Kurant) – Rybicki, Koszela (46' Morawski) – Kaczmarski (60' Sujak), Deperasiński, Belka – Ślęzak (46' Olejnik)

Sędziował: Lewandowski (WS Warszawa)

410 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page