top of page
  • Zdjęcie autoraAdministrator

MECZ POD PEŁNĄ KONTROLĄ


MKS Piaseczno pewnie poradził sobie ze znajdującą się w czołówce Wilgą Garwolin. Wygrana sprawiła, że do zapewnienia sobie udziału w barażach o awans do III ligi wystarczą nam już tylko 3 punkty w meczu z Raszynem.

 

Starcie z silną Wilgą bardzo dobrze rozpoczęło się dla naszego zespołu – w 22 minucie meczu po podaniu Rafała Macioszka do siatki trafił Konrad Rudnicki. Niewiele ponad kwadrans później wynik rywalizacji podwyższył Kamil Matulka.


Na początku drugiej połowy gospodarze zaatakowali naszą bramkę, ale na posterunku był Vladyslav Palamar. Potem to MKS ponownie stwarzał zagrożenie w polu karnym przeciwnika. Bliski strzelenia gola na 3:0 był Michał Suchanek, po którego uderzeniu piłka trafiła w słupek, a także Szymon Wiejak. Najlepszy strzelec IV ligi ostatecznie odnalazł drogę do siatki Wilgi w 78 minucie spotkania i Piaseczno mogło cieszyć się z jeszcze wyższej wygranej.


W najbliższą sobotę o godzinie 11:00 widzimy się na Stadionie Miejskim w Piasecznie, gdzie w starciu z KS Raszyn nasza drużyna może zapewnić sobie udział w barażach o awans do III ligi.


21 maja 2022 – IV liga – 29. kolejka


Wilga Garwolin – MKS Piaseczno 0:3 (0:2)


Bramki: 22’ Rudnicki, 40’ Matulka, 78’ Wiejak


Skład: Palamar – Barwiński, Jaszczak, Janowski, Ziemnicki – Matulka, Macioszek, Faliszewski (70’ Hernik), Suchanek – Wiejak (84’ Folwarski), Rudnicki


Komentarz Trenera Arkadiusza Modrzejewskiego:


– W meczu na „szczycie” 29. kolejki zdecydowanie pokonujemy 3 zespół w tabeli. Zwycięstwo tym cenniejsze, że odniesione na boisku rywala. W Garwolinie w tym sezonie Wilga gra bardzo dobrze, przegrała tylko 4 mecze. Wszystkie minimalnie, 1 bramką. Także zwycięstwo na tym trudnym terenie w rozmiarach 3:0 wiele mówi o dobrej dyspozycji naszego zespołu.


– Grając 3 mecz w przeciągu 8 dni, nasi zawodnicy pokazali bardzo dobre przygotowanie fizyczne. Praca wykonana w okresie przygotowawczym i podtrzymywana w okresie startowym procentuje. Wstawiliśmy do składu 4 zawodników, którzy w ostatnich meczach grali w mniejszym wymiarze czasowym, co okazało się przysłowiowym „strzałem w 10”. Ta zagrywka pokazała, jaką szeroką, wyrównaną i jakościową kadrę zawodniczą udało się stworzyć w Piasecznie.


– Mecz był pod naszą pełną kontrolą. W pierwszej połowie zagraliśmy jak profesorzy. Mądrze, z wyrachowaniem, wypunktowaliśmy gospodarzy. Bramki po ładnych akcjach zespołowych zdobyli Konrad Rudnicki i Kamil Matulka. W szatni założyliśmy sobie, że wciągniemy Wilgę na naszą połowę w celu stworzenia sobie większej przestrzeni do ataku szybkiego. To nam się udało w 100 procentach. Pomimo optycznej przewagi gospodarzy w pierwszych 15 minutach drugiej połowy graliśmy dobrze w obronie, a kilka udanych interwencji zanotował Vlado Palamar. Jednak to nasze akcje były groźniejsze. Po strzale Michała Suchanka piłka zatrzymała się na słupku, strzał Szymona Wiejaka obronił bramkarz, a podania wzdłuż bramki Matulki nie zdołało przeciąć dwóch naszych graczy. Trzecią bramkę zdobył w 78 minucie Wiejak po doskonałym podaniu prostopadłym od wprowadzonego na zmianę Kamila Hernika.


– W Garwolinie wykonaliśmy przedostatni krok do meczów barażowych o III ligę. Gratulacje dla całej drużyny za postawę w tym meczu. Gratulacje dla zawodników Wilgi za doskonały wynik sportowy osiągnięty w tym sezonie i za mecz z nami rozegrany w sportowej atmosferze, bez żadnych złośliwości, z dużą jakością czysto piłkarską. Podziękowania dla WSZYSTKICH KIBICÓW, którzy przyjechali za nami z Piaseczna. Wydaje mi się, że warto było być w Garwolinie i że Was nie zawiedliśmy :)


Źródło zdjęcia: Facebook/GKS WILGA GARWOLIN

195 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page