top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

MINIMALNA PORAŻKA Z WICELIDEREM III LIGI


MKS przegrał minimalnie 1-2 z wiceliderem III ligi, Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, w sobotnim (20 lutego) sparingu, rozegranym na sztucznym boisko w Piasecznie.

 

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem, choć okazji z obu stron nie brakowało. W 25. minucie, po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, zamykający akcję Konrad Rudnicki próbował uderzenia wolejem z pierwszej piłki, ale snajper Biało-Niebieskich nie zdołał czysto trafić w futbolówkę.

Świt odpowiedział kilkadziesiąt sekund później mocnym strzałem zza pola karnego, zbitym jednak do boku przez testowanego golkipera MKS-u. W 30. minucie uderzenie trzecioligowca skopiował Kamil Ziemnicki, ale tym razem pewnie interweniował bramkarz ekipy z Nowego Dworu Mazowieckiego.

Chwilę później, w odstępie zaledwie dwóch minut, piłka dwukrotnie zatrzepotała w piaseczyńskiej siatce po strzałach Arkadiusza Ciacha. Najpierw, po potężnym strzale któregoś z pomocników i niezbyt dobrym odbiciu futbolówki przed siebie przez naszego bramkarza, jeden z zawodników przyjezdnych trącił piłkę tak, że ta trafiła do stojącego na piątym metrze Ciacha, który z tak bliskiej odległości pewnie wpakował ją do siatki, zaś dwie minuty później ten sam zawodnik pokonał testowanego golkipera MKS-u po prostopadłym podaniu z głębi pola. Sędziowie nie uznali jednak ani jednego trafienia, słusznie odgwizdując w obu przypadkach spalonego.

W 36. minucie trzecioligowcy mogli mieć jeszcze jedną „setkę”. Pomocnik z Nowego Dworu Mazowieckiego wykorzystał moment zagapienia naszych zawodników przy rzucie wolnym i błyskawicznie uruchomił wbiegającego prawą stroną skrzydłowego. Na szczęście w planach Świtu zorientował się testowany młodzieżowiec, który natychmiast poszedł za akcją i tuż przed linią końcową ofiarnym wślizgiem zablokował dośrodkowanie nowodworzan.

Po zmianie stron podopieczni trenerów Arkadiusza Modrzejewskiego i Mateusza Naklickiego błyskawicznie wyszli na prowadzenie. W 48. minucie Szymon Wiejak miękko wrzucił piłkę w pole karne, a tam znakomicie zachował się Michał Suchanek, który opanował futbolówkę, odwrócił się z nią i precyzyjnym strzałem przy lewym słupku trafił na 1-0.

Gospodarze cieszyli się z prowadzenia niespełna dziesięć minut. W 56. minucie Arkadiusz Ciach po raz trzeci skierował piłkę do piaseczyńskiej bramki i tym razem nie mogło być mowy o spalonym, ponieważ snajper Świtu Nowy Dwór Mazowiecki pokonał Wojciecha Kucharskiego potężną bombą z prawej strony pola karnego pod lewe okienko.

Po chwili Biało-Niebiescy znów mogli wygrywać, ale po nieco zbyt wysokim zagraniu Bartosza Orłowskiego z prawej strony pola karnego obchodzący tego dnia urodziny Konrad Rudnicki nie zdołał sięgnąć piłki, jedynie muskając ją czubkiem głowy.

Nowodworzanie postraszyli zaś piaseczyńską defensywę w 65. minucie, ale po zagraniu z prawego skrzydła mocna główka któregoś z zawodników przeszła nad poprzeczką.

W 66. minucie Świtowi udało się jednak zadać decydujący cios. Po błyskawicznie wyprowadzonym kontrataku jeden z pomocników zagrał płasko na krótki słupek, a stojący tam Marcel Bykowski sprytnym strzałem obok Wojciecha Kucharskiego trafił na 1-2.

Piaseczno miało jeszcze jedną dobrą okazję do wyrównania, ale po rzucie rożnym w 86. minucie bramkarz Świtu zdołał obronić główkę Bartosza Orłowskiego.

Kolejny sparing Biało-Niebiescy rozegrają już za tydzień (27 lutego) na własnym stadionie. Przeciwnikiem będzie trzeci zespół radomsko-siedleckiej IV ligi, Zamłynie Radom. Początek meczu o godzinie 11.00.

20 lutego 2021

MKS Piaseczno 1 - 2 Świt Nowy Dwór Mazowiecki

Bramki: 48’ Suchanek - 56’ Ciach, 66’ Bykowski

Skład: testowany (46’ Kucharski) - testowany (46’ Pruszczyk), Ayodeji (46’ Jaszczak), Janowski (68’ Ayodeji), Ziemnicki (46’ Gromek) - Wiejak (61’ Hernik), Wojtkielewicz (46’ Dobies) - Matulka (61’ Bukowski), testowany (46’ Orłowski), Suchanek (61’ Szczepaniak) - Rudnicki (46’ Olszak)

Żółte kartki: ? (Świt Nowy Dwór Mazowiecki)

459 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page