top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

MKS II ROZBIŁ LESZNOWOLĘ


MKS II Piaseczno zrehabilitował się za ubiegłotygodniową wpadkę z Ożarowianką II Ożarów Mazowiecki i w niedzielnym (13 października) spotkaniu 9. kolejki A-klasy rozbił rywala zza miedzy, Lesznowolę, aż 6-1.

 

Pierwszą groźną akcję w tym meczu przeprowadzili goście. W 17. minucie jeden z zawodników Lesznowoli dostał podanie na lewą stronę pola karnego, ale uderzył obok słupka. W odpowiedzi MKS II przeprowadził bliźniaczo podobną akcję, ale strzał Radosława Cieślaka z lewej strony „szesnastki” pewnie wybronił golkiper przyjezdnych.

Na gola trzeba było czekać do 35. minuty. Michał Koszela dośrodkował z rzutu rożnego z prawej strony boiska w pole karne, któryś z piłkarzy strącił piłkę na piąty metr, a dobrze ustawiony Adam Mikołajczak pewnie trafił na 1-0.

Pięć minut przed przerwą na 2-0 mógł jeszcze podwyższyć Aleksander Wiśniewski, ale futbolówka po dobrym uderzeniu młodego skrzydłowego Piaseczna poszła po nodze któregoś z przeciwników i przeszła obok słupka.

W 51. minucie podopiecznym trenera Pawła Wojciechowskiego udało się po raz drugi trafić do bramki Lesznowoli. Damian Szymański zagrał z lewej strony boiska do Radosława Cieślaka, a ten uderzeniem obok Łukasza Kowalskiego trafił na 2-0.

Lesznowola nie podłamała się i kilkadziesiąt sekund później zdołała złapać kontakt z biało-niebieskimi. Jakub Michalik zagrał w pole karne do Marcela Saługi, a ten wykorzystał podanie od popularnego „Gumisia” i – odwrócony tyłem do bramki – efektowną piętką wpakował piłkę do siatki przy lewym słupku piaseczyńskiej bramki.

Kolejne gole strzelali jednak już tylko gospodarze. W 69. minucie Szaruchan Salichow zagrał na lewą stronę pola karnego do Aleksandra Wiśniewskiego, „Wiśnia” zszedł jeszcze bardziej do boku i płaskim strzałem lewą nogą trafił pod ręką interweniującego Kowalskiego na 3-1.

W 73. minucie MKS II prowadził już 4-1. Mateusz Bukowski świetnie wszedł prawą stroną boiska pod linię końcową, posłał mocne podanie wzdłuż bramki, a do podbitej przez któregoś z piłkarzy Lesznowoli piłki najszybciej dopadł Karol Belka, który z bliska wpakował ją do siatki.

Ten sam zawodnik zdobył również bramkę na 5-1 w 82. minucie, zaś w 88. minucie przyjezdnych dobił jeszcze Maksymilian Niciporuk, który po podaniu od Salichowa na prawą stronę boiska zszedł nieco do środka i pewnym uderzeniem lewą nogą ustalił wynik meczu na 6-1.

Kolejne spotkanie „dwójki” już w niedzielę (20 października) o godzinie 11.00 w Piasecznie. Ekipa Pawła Wojciechowskiego podejmie w derbowym meczu Koronę Góra Kalwaria. Zapraszamy!

13 października 2019

A-klasa – 9. kolejka

MKS II Piaseczno 6 – 1 FC Lesznowola

Bramki: 35’ Mikołajczak, 51’ Cieślak, 69’ Wiśniewski, 73’, 82’ Belka, 88’ Niciporuk – 53’ Saługa

Skład: Kucharski – Dąbkowski (66’ Niciporuk), Dudek, Grunt (46’ Niemiec), Szymański – Salichow, Mikołajczak (81’ Mata) – Wiśniewski, Koszela (60’ Cetra), Cieślak (59’ Belka) – M. Krupnik (46’ Bukowski)

332 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page