top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

MKS II TUŻ ZA PODIUM


Trzecie zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze A-klasowego MKS-u II Piaseczno. W sobotnim (28 września) meczu 7. kolejki podopieczni grającego trenera Pawła Wojciechowskiego wygrali z Siekierkami aż 6-1, dzięki czemu wskoczyli na 4. miejsce w tabeli. Klasycznego hat-tricka zaliczył w tym spotkaniu Aleksander Wiśniewski.

 

Gospodarze długo kazali czekać na to, żeby na boisku zaczęło się cokolwiek dziać, ale kiedy rozpoczęli strzelanie, to... jeszcze przed przerwą zaaplikowali rywalom cztery gole. W 24. minucie Patryk Dąbkowski dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne, a Aleksander Wiśniewski trafił do siatki uderzeniem przy lewym słupku.

Trzy minuty później było już 2-0 dla MKS-u II. Tym razem „Wiśni” dogrywał z lewego skrzydła Marek Pawłowski, a Olek uprzedził golkipera Siekierek i strzałem w środek bramki podwyższył prowadzenie.

W 30. minucie Wiśniewski skompletował klasycznego hat-tricka. Szaruchan Salichow dograł płasko z lewej strony boiska na dalszy słupek, a młody zawodnik Piaseczna potężnym strzałem od poprzeczki po raz trzeci pokonał Marcina Stolarskiego.

Siedem minut później przyjezdni dostali czwarty cios. Marek Pawłowski dośrodkował z rzutu rożnego z prawej strony boiska na środek pola karnego, a Mateusz Krupnik precyzyjną główką przy prawym słupku trafił na 4-0.

Druga połowa, podobnie jak pierwsze 45 minut, początkowo nie rozpieszczała sytuacjami podbramkowymi. MKS II nadal kontrolował grę, ale ta toczyła się głównie w środku pola, gdzie zawodnicy Siekierek nieco „podostrzyli”. Co prawda ekipa Pawła Wojciechowskiego była bliska strzelenia piątego gola (w 64. minucie, po wrzutce Dylana Cetry z rzutu wolnego, Mateusz Bukowski uderzył w poprzeczkę), ale to rywalom udało się ostatecznie trafić do siatki. W 67. minucie, po akcji gości lewą stroną boiska, podanie na środek pola karnego wykorzystał Patryk Niedziałek, który z bliska posłał futbolówkę obok Wojciecha Kucharskiego.

Końcówka spotkania należała już jednak do MKS-u II. W 82. minucie Karol Belka zagrał na prawą stronę do Mateusza Bukowskiego, młody pomocnik wyłożył futbolówkę na środek pola karnego, a gola – pewnym strzałem obok bramkarza – strzelił Szaruchan Salichow.

Kilkadziesiąt minut później przełamał się także „Bela”, który po podaniu od Salichowa kropnął pod lewe okienko, ustalając wynik meczu na 6-1.

Kolejne spotkanie „dwójka” rozegra w niedzielę (6 października) w Ożarowie z drugą drużyną Ożarowianki. Początek meczu o godzinie 15.30.

28 września 2019

A-klasa – 7. kolejka

MKS II Piaseczno 6 – 1 UKS Siekierki

Bramki: 24’, 27’, 30’ Wiśniewski, 37’ M. Krupnik, 82’ Salichow, 84’ Belka – 67’ Niedziałek

Skład: Kucharski – Dąbkowski, Michalak, Wojciechowski (46’ Belka), Salichow – Wiśniewski (53’ Bukowski), Koszela (63’ Lizurek), Cetra, Grunt, Pawłowski (55’ Niciporuk) – M. Krupnik (46’ Niemiec)

Żółte kartki: Dąbkowski (Piaseczno II) – Wójcik, Kromka, Zakrzewski (Siekierki)

205 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page