top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

MKS WYRÓŻNIONY NA GALI SPORTU


Pięć osób z MKS-u Piaseczno (zawodnik, działacz i trzech trenerów) odebrało podczas piątkowej (28 lutego) gali podsumowującej rok sportowy 2019 w gminie wyróżnienia za działalność na rzecz lokalnego sportu.

 

Jarosław Ludwiniak, który w minionej rundzie wywalczył ze swoimi drużynami juniorskimi aż trzy awanse, nie został o dziwo uhonorowany w kategorii „Trener”. Otrzymał jednak statuetkę w kategorii „Działacz” – za doskonałe poprowadzenie klubu w procesie certyfikacji, dzięki czemu MKS został odznaczony – jako jedyny klub w powiecie i jeden z zaledwie 13 na Mazowszu – złotą gwiazdką Polskiego Związku Piłki Nożnej.


W kategorii „Trener” mieliśmy jednak aż trzech naszych przedstawicieli: Piotra Czachowskiego, Mateusza Naklickiego i Daniela Barcickiego, którzy ze swoimi zespołami (odpowiednio: rocznik 2002, 2003 i 2004) wywalczyli promocje do Ekstraligi, dzięki czemu w rundzie wiosennej będą rywalizowali w wąskim gronie najlepszych drużyn na Mazowszu.


Doskonała praca naszych trenerów w zakresie szkolenia młodzieży przyczyniła się również w dużym stopniu do wyróżnienia, które najbardziej nas cieszy. Oliwier Osiński, zaledwie 15-letni zawodnik biało-niebieskich, został odznaczony w kategorii „Nadzieja sportowa”. Popularny „Osa”, mimo młodego wieku, został już nawet włączony do szerokiej kadry pierwszego zespołu i – miejmy nadzieję – będzie mu dane zadebiutować już wkrótce w IV lidze.


Codzienne funkcjonowanie klubu nie byłoby możliwe bez sponsorów, którym (bez wyjątku) z tego miejsca serdecznie dziękujemy. Oni także zostali wyróżnieni w kategorii „Sponsor”, a cieszyć mogą zwłaszcza statuetki dla Sfinks Polska SA i Shanghai Express Sp. z o. o., które aktywnie włączyły się w proces budowy zespołu seniorskiego, walczącego w tym sezonie o awans do III ligi. Miejmy nadzieję, że z takim wsparciem uda się tego dokonać!

228 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page