top of page
  • Zdjęcie autoraAdministrator

OD ZWYCIĘSTWA DO ZWYCIĘSTWA


Znakomicie w przedsezonowych sparingach radzą sobie zawodnicy czwartoligowego MKS-u Piaseczno. Podopieczni trenera Igora Gołaszewskiego w ciągu nieco ponad tygodnia wygrali trzy kolejne mecze kontrolne, pokonując drużyny Ursusa, SEMP-a i – w minioną sobotę – Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.

Pierwsza połowa nie przyniosła goli, choć obie drużyny stworzyły sobie kilka okazji, które pachniały bramką. W 24. minucie ładnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Kamil Ziemnicki, ale golkiper Świtu zdołał strącić piłkę na rzut rożny, w odpowiedzi nowodworzanie dwukrotnie zagrozili naszej bramce za sprawą testowanego przez trzecioligowca Konrada Rudnickiego, a kilka minut przed przerwą, po ładnej wrzutce Kamila Włodarczyka z lewej strony pola karnego, Zbyszek Obłuski w doskonałej sytuacji główkował nad poprzeczką.

Na gola trzeba było czekać do 53. minuty. Ziemnicki dośrodkował z rzutu rożnego z prawej strony na piąty metr, a pozostawiony bez opieki Tomasz Doliński precyzyjną główką trafił na 1-0.

Dziesięć minut później Świt – ponownie za sprawą Rudnickiego – był bliski wyrównania, ale główka „Rudego” przeszła obok prawego słupka.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się na biało-zielonych w 71. minucie. Testowany przez MKS Egipcjanin zagrał na prawą stronę do drugiego ze sprawdzanych graczy, występującego do niedawna... właśnie w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, a ten zszedł nieco do środka i przepięknym uderzeniem lewą nogą trafił w prawe okienko, ustalając wynik na 2-0.

W końcówce spotkania nowodworzanie mocno przycisnęli, ale ani doskonała indywidualna akcja środkiem boiska, ani mocne uderzenie zza pola karnego, ani kolejna znakomita sytuacja Rudnickiego nie dały Świtowi nawet kontaktowego trafienia.

Najbliższy sparing MKS rozegra już w środę (1 sierpnia) o godzinie 18.30 w Piasecznie. Przeciwnikiem będzie Przyszłość Włochy.


28 lipca 2018

MKS Piaseczno 2 – 0 Świt Nowy Dwór Mazowiecki

Bramki: 53' Doliński, 71' zawodnik testowany

Skład: Wąszewski (46' Drązikowski) – Oleksiak (67' zawodnik testowany), Michalak (46' zawodnik testowany), Doliński, Ziemnicki (60' Cetra) – Matulka (64' zawodnik testowany), zawodnik testowany (55' Dobies), Włodarczyk (46' Szewczyk), zawodnik testowany (52' zawodnik testowany) – zawodnik testowany (55' Morawski), Obłuski (46' zawodnik testowany)

4 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page