top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

OKRĘGOWY PP: MŁODZIEŻ ZNÓW DAŁA RADĘ


MKS Piaseczno awansował do ćwierćfinału Okręgowego Pucharu Polski. Biało-niebiescy pokonali w środę (2 października) w Legionowie drugą drużynę Legionovii 2-0, choć spotkanie kończyli w dziesiątkę, mając w składzie zaledwie trzech pełnoletnich zawodników!

 

Pierwsza połowa rozpoczęła się po myśli MKS-u, który już w 7. minucie mógł wyjść na prowadzenie. Będący ostatnio w dobrej formie Aleksander Wiśniewski wypuścił wchodzącego prawą stroną Patryka Pułkownika, ale wychowanek trenera Piotra Czachowskiego nieznacznie chybił, uderzając tuż obok długiego słupka.

Dziesięć minut później „setkę” zmarnowali zawodnicy Legionovii II. Napastnik gospodarzy przejął zbyt krótkie podanie Cezarego Michalaka, zwodem do lewej strony minął Marcina Marcinkowskiego, ale od utraty gola uratował nasz zespół Michał Koszela, który znakomicie zaasekurował kolegę i zdołał wybić piłkę sprzed linii bramkowej.

W 24. minucie Legionovia II przeprowadziła kolejną groźną akcję. Jeden z zawodników przedarł się lewą stroną boiska w pole karne biało-niebieskich, ale jego mocny strzał w krótki róg padł łupem dobrze ustawionego Marcinkowskiego.

Po zmianie stron trener Mateusz Naklicki musiał bardzo szybko dokonać kilku roszad w składzie. Z powodu urazów boisko opuścili Cezary Michalak i Dylan Cetra, a nieco ponad dziesięć minut później doświadczonego Marcina Grunta i regularnie łapiącego minuty w IV lidze Marka Pawłowskiego zastąpili 16-latkowie: Szymon Olesiejuk i Damian Młoźniak.

Początek drugiej połowy należał go gospodarzy, którzy w 51. minucie zmarnowali kolejną okazję na objęcie prowadzenia. Legionovia II znów groźnie zaatakowała lewym skrzydłem, ale płaski strzał w krótki róg ponownie obronił Marcin Marcinkowski, który wykazał się świetnym refleksem, odbijając nogą uderzenie któregoś z gospodarzy.

Piaseczno odgryzło się w 58. minucie dwójkową akcją młodzieży: Patryk Czechowski zaliczył przechwyt w środkowej strefie boiska i zagrał do wychodzącego na dobrą pozycję Damiana Młoźniaka, ale pomocnik MKS-u w znakomitej sytuacji uderzył zbyt lekko i golkiper Legionovii nie miał żadnych problemów z wyłapaniem tego strzału.

Na pierwszego gola trzeba było czekać do 61. minuty. Michał Koszela świetnym prostopadłym podaniem wypatrzył Aleksandra Wiśniewskiego, a ten wykończył akcję pewnym uderzeniem obok bramkarza, dając biało-niebieskim prowadzenie.

Legionovia II mogła wyrównać kwadrans później, ale po szybkiej kontrze i podaniu z lewego skrzydła na środek pola karnego snajper gospodarzy nie wykorzystał „setki”, uderzając zbyt lekko, a do tego wprost w dobrze ustawionego Marcinkowskiego.

Zmarnowana okazja zemściła się na ekipie z Legionowa w 79. minucie. Michał Koszela sprytnie rozegrał rzut wolny, płasko wycofując piłkę w okolice narożnika pola karnego, a Patryk Dąbkowski płaskim strzałem w długi róg podwyższył na 2-0 dla Piaseczna!

Niestety, dwie minuty później z boiska musiał zejść kontuzjowany Aleksander Wiśniewski, a ponieważ trener Naklicki wykorzystał już limit zmian, MKS do końca spotkania musiał radzić sobie w dziesiątkę, rywalizując zawodnikami, mającymi odpowiednio: 24 – 21, 16, 16, 16 – 16, 17, 20, 16 – 16 lat. Piaseczyńska młodzież dała radę i dowiozła dwubramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka! Kapitalną zmianę dał Patryk Czechowski, który dwoił się i troił w defensywie, zaliczając kilka ważnych przechwytów i bloków w newralgicznych obszarach boiska, opanowaniem imponował szesnastoletni Adam Jaszczak, który rozegrał pełne 90 minut na środku obrony, a o utrzymywanie piłki daleko od naszej bramki zadbali Michał Koszela i Damian Młoźniak, który nie bał się ryzyka i często potrafił dokładnie zagrać, będąc pod presją dwóch rywali.

Mało tego, grająca w osłabieniu piaseczyńska młodzież była nawet bliska dobicia Legionovii II trzecim golem! W 83. minucie Adrian Dobies znakomitym podaniem z lewej strony boiska wypuścił Krzysztofa Niedzielę, ale szykującego się już do sytuacji sam na sam zawodnika MKS-u w ostatniej chwili dogonił jeden z defensorów, który skutecznie przyblokował naszego pomocnika...

Ćwierćfinały Okręgowego Pucharu Polski zaplanowano na 16 października (środa). Biało-niebiescy zmierzą się z kimś z zestawu: Mszczonowianka Mszczonów, Huragan Wołomin, Błonianka Błonie, Victoria Sulejówek, Bug Wyszków, Drukarz Warszawa lub Escola Varsovia, która w 1/8 finału miała szczęśliwy los i awansowała bez konieczności rozgrywania meczu.

2 października 2019

Okręgowy Puchar Polski – 1/8 finału

Legionovia II Legionowo 0 – 2 MKS Piaseczno

Bramki: 61’ Wiśniewski, 79’ Dąbkowski

Skład: Marcinkowski – Dąbkowski, Michalak (46’ Czechowski), Jaszczak, Dobies – Wiśniewski (81’ -), Koszela, Grunt (57’ Olesiejuk), Cetra (46’ Niedziela), Pawłowski (57’ Młoźniak) – Pułkownik (63’ Soboń)

Żółta kartka: Grunt (Piaseczno)

566 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page