top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

PIŁKARZ MKS-U II EKSPERTEM DS. TRZĘSIEŃ ZIEMI


Grzegorz Lizurek, zawodnik MKS-u II Piaseczno, łamie wszelkie stereotypy dotyczące piłkarzy. Grę w A-klasowych rezerwach biało-niebieskich łączy bowiem z pracą w... Instytucie Geofizyki Polskiej Akademii Nauk, gdzie – mając tytuł doktora habilitowanego – bada trzęsienia ziemi.

 

- W okolicach końca liceum, gdy trzeba było wybierać się na studia, wiedziałem, że mocniejszy jestem w główkowaniu nie piłki, tylko takim, kolokwialnie mówiąc, kombinowaniu i myśleniu i że raczej nie będę zawodowym piłkarzem. Ale, co ciekawe, długo miałem ksywkę "Boniek", nie wiedzieć czemu. Na studiach zdecydowałem, że w piłkę będę grał amatorsko, a zawodowo będę się starał imać innych rzeczy. Pracę doktorską pisałem o promieniotwórczości naturalnej skał, ale zauważyłem tam, że bardziej interesująca i dająca większe szanse na rozwój naukowy i intelektualny jest sejsmologia - powiedział Lizurek.


Dr hab. Grzegorz Lizurek jest również autorem licznych publikacji naukowych na temat trzęsień ziemi (głównie w języku angielskim), a także wielkim propagatorem nauki i częstym gościem audycji radiowych.


Materiał o naszym zawodniku pojawił się dotychczas między innymi na portalu Gol24.pl, a także na witrynach "Echa Dnia" i "Polski Times": https://bit.ly/39Vfqy2

104 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page