top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

PIASECZNO SZKOLIŁO NA ŚLĄSKU


Jarosław Ludwiniak, trener roczników 2008 i 2010 MKS-u Piaseczno, wychowawca wielu reprezentantów Mazowsza i kilku juniorskich reprezentantów Polski, oraz Marcin Malinowski, były zawodnik naszego klubu, a obecnie koordynator projektu „Ready, set, go! Just be the best”, poprowadzili w piątek (14 grudnia) z ramienia Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej warsztaty szkoleniowe dla niemal 350 uczestników kursów trenerskich UEFA, organizowanych przez Śląski Związek Piłki Nożnej.

 

Ludwiniak i Malinowski, wspierani w Katowicach wiedzą i doświadczeniem Marcina Sasala, byłego selekcjonera reprezentacji Polski U-18 i U-19, a obecnie dyrektora sportowego Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej i trenera-edukatora Polskiego Związku Piłki Nożnej, zademonstrowali szeroki wachlarz możliwości treningu percepcyjnego z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu FitLight. Urządzenie, którego wartość już od pewnego czasu doskonale znają i doceniają kluby z Europy Zachodniej, pozwala ćwiczyć refleks, spostrzegawczość, zdolność przewidywania, a przy zmianie ustawień działa jak fotokomórka, umożliwiająca mierzenie międzyczasów na wybranych przez szkoleniowca odcinkach.

Marcin Sasal podkreślił zaś ważną rolę treningu grupowego w rozwoju młodych zawodników. Futboliści, dzięki starannie dobranym ćwiczeniom, doskonalili pod jego okiem między innymi grę w trójkątach, utrzymywanie się przy piłce, wychodzenie na pozycję i grę pod presją rywala.

Prelekcja, z którą w hali katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego wystąpili mazowieccy szkoleniowcy, spotkała się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem ze strony kursantów, którzy jeszcze długo po jej zakończeniu wymieniali się uwagami z Sasalem, Ludwiniakiem i Malinowskim.

424 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page