top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

PIASECZNO W PÓŁFINALE PUCHARU


MKS Piaseczno awansował do półfinału Okręgowego Pucharu Polski. W środę (3 października) podopieczni trenera Igora Gołaszewskiego pokonali na boisku warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego drużynę Agape Białołęka 4-1.

 

Starcie ze średniakiem z Ligi Okręgowej miało być dla biało-niebieskich łatwą przeprawą i początek meczu wskazywał, że tak też się stanie. Już w 5. minucie Konstantyn Ślęzak lekkim prostopadłym podaniem uruchomił wbiegającego w pole karne Zbyszka Obłuskiego, a snajper MKS-u płaskim uderzeniem w lewy róg dał prowadzenie ekipie Piaseczna.


Gospodarze wyrównali nieoczekiwanie już kilkadziesiąt sekund później. Adrian Wełpa ograł na lewym skrzydle Dylana Cetrę i dośrodkował płasko do Filipa Motyczyńskiego, który pokonał fatalnie interweniującego w tej sytuacji Konrada Drązikowskiego niezbyt mocnym, ale precyzyjnym uderzeniem przy lewym słupku.


W 14. minucie na prowadzeniu znów byli jednak podopieczni Igora Gołaszewskiego. Piotr Markiewicz fatalnie skiksował przy próbie wybicia piłki w okolicach 20. metra, a Konrad Wojtkielewicz zaskoczył przysłoniętego nieco golkipera Agape, uderzając półwolejem w lewy dolny róg bramki stołecznych.


Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, choć obie drużyny stworzyły sobie jeszcze po jednej dogodnej okazji do zmiany rezultatu. W 17. minucie najlepszy w szeregach gospodarzy Mateusz Jaroszewski przedarł się prawą stroną w pole karne Piaseczna, ale Konrad Drązikowski zrehabilitował się za wtopę z 6. minuty i tym razem stanął na wysokości zadania, broniąc uderzenie rywala w krótki róg, zaś chwilę później, po płaskim wyłożeniu futbolówki z rzutu rożnego, mocnym, ale niecelnym strzałem z dystansu popisał się Zbyszek Obłuski.


Po zmianie stron pierwszą sytuację, która pachniała golem, stworzyli sobie biało-niebiescy. W 60. minucie Maciej Lewandowski dośrodkował z prawego skrzydła na długi słupek, Ibrahim Kalil Diakite zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki, ale futbolówka po jego technicznym strzale trafiła jedynie w poprzeczkę.


Na trzecią bramkę dla MKS-u trzeba było czekać do 70. minuty. Tomasz Doliński dośrodkował z prawej strony boiska na dalszy słupek, Bartosz Orłowski przytomnie poszedł do końca, wygarniając piłkę głową spod linii końcowej, a Zbyszek Obłuski przepchnął jednego z defensorów Agape i – także głową – trafił z najbliższej odległości do siatki warszawian.


Minutę później ten sam zawodnik skompletował hat-tricka, ustalając przy okazji wynik meczu na 4-1. Obłuski dostał długie podanie za plecy obrońców i uderzeniem od ziemi posłał futbolówkę obok bezradnego w tej sytuacji bramkarza Agape.


Biało-niebiescy nie mieli jednak szczęścia w losowaniu. W półfinale Okręgowego Pucharu Polski MKS zmierzy się na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Spotkanie odbędzie się 17 października (środa) o godzinie 15.00.


3 października 2018

Okręgowy Puchar Polski – 1/4 finału

Agape Białołęka 1 – 4 MKS Piaseczno

Bramki: 6' Motyczyński – 5', 70', 71' Obłuski, 14' Wojtkielewicz

Skład: Drązikowski (46' Wąszewski) – Oleksiak (46' Ziemnicki), Kokot, Koszela (46' Michalak), Lewandowski – Aziz (46' Diakite), Cetra, Wojtkielewicz (46' Orłowski), Bawolik (46' Morawski) – Obłuski, Ślęzak (46' Doliński)

Żółta kartka: Ziemnicki (Piaseczno)

174 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page