top of page
  • Zdjęcie autoraAdministrator

PODSUMOWANIE XII KOLEJKI IV LIGI GRUPY POŁUDNIOWEJTradycyjnie zapraszamy do lektury naszego podsumowania kolejki piłkarskiej.

 

W XII kolejce zgodnie z przewidywaniami wygrali swoje mecze faworyci: Tygrys Huta Mińska (3:1 w meczu derbowym z Płomieniem), Oskar Przysucha (2:1 w Radomiu z Zamłyniem), Victoria Sulejówek (2:0 z Podlasiem), KS Raszyn (3:2 w Skórcu z Naprzodem) oraz MKS Piaseczno (5:1 z Wilgą).


Szczególnie mecz MKS - Wilga zapowiadał się ciekawie, gdyż lider tabeli podejmował czwarty w ligowej stawce zespół z Garwolina. Jednak zwycięstwo piaseczyńskiego zespołu ani przez chwilę nie było zagrożone, a okrasił je hat-trickiem Szymon Wiejak - aktualny lider strzelców IV ligi z 17 trafieniami na koncie.


Świadkami ciekawego meczu byli kibice w Mińsku Mazowieckim, gdzie miejscowa Mazovia podejmowała Mazur Karczew. Już po 16 minutach Mazur nieoczekiwanie prowadził 2:0 po dwóch golach Marcina Raszki. Kiedy wydawało się, że po czerwonej kartce Mateusza Baranowskiego (otrzymanej w konsekwencji dwóch żółtych w 37 minucie) gospodarze zaczną odrabiać straty... w 69 minucie goście podwyższyli na 3:0. Bramka padła po dośrodkowaniu Dominika Staluszki z rzutu rożnego i atomowym strzale głową Piotra Celińskiego. W końcówce meczu po bramce Michała Bondary (86') i samobójczym trafieniu Celińskiego (90') zrobiły się jeszcze wielkie emocje. Mińszczanie mogli wyrównać, ale świetnie w bramce Mazura spisywał się Damian Cybulko. Mazur odnosi bardzo ważne zwycięstwo, zbliżając się do najlepszej ósemki. Mazovia chcąc w przyszłym sezonie grać w nowej, 1-grupowej IV lidze, musi zacząć wygrywać.


Nadzieje odżyły w Żyrardowie po zwycięstwie 2:1 w meczu wyjazdowym z Energią. Na prowadzenie Żyrardowiankę wyprowadził w 15 minucie Paweł Jabłoński. Wyrównał golem "do szatni" Bartłomiej Książek. Wynik ustalił zaraz po przerwie (48') Jan Bińczak, zapewniając "Żyrce" cenne 3 punkty.


Ważne punkty stracił w Milanówku zespół Orła Baniocha, zaledwie remisując 2:2.

Goście dwukrotnie wychodzili na prowadzenie (po golach Piotra Bogackiego w 28' i Eryka Agnyziaka w 61'). Jednak w obydwu przypadkach już po kilku chwilach gracze Milanu doprowadzali do wyrównania. Bramki dla gospodarzy strzelali: Kamil Kudelski i Piotr Cybulski.


Ciekawie zapowiadał się mecz zamykający ligową kolejkę. W Siedlcach rezerwy Pogoni podejmowały dobrze ostatnio grającą Mszczonowiankę. Gospodarze wystawili bardzo mocny skład (grało wielu zawodników z II-ligowej kadry) i rozbili zespół z Mszczonowa aż 4:0. Szczególnie pięknej urody była druga bramka strzelona przez Eryka Więdłochę, który powoli wraca do formy po bardzo poważnej kontuzji. Eryk uderzył z narożnika 16 metra w same "okienko" bramki strzeżonej przez Adama Filipiuka. Pozostałe gole strzelili: Kamil Dmowski, Balazs Boda i Bartłomiej Moch.


Po XII kolejce w ligowej czołówce nic się nie zmieniło. Liderem jest MKS Piaseczno (33 punkty). Kolejne lokaty zajmują Oskar Przysucha (31 punktów) i Victoria Sulejówek (30 punktów). Czwarta w tabeli Wilga Garwolin traci do lidera z Piaseczna już 9 punktów.


W XIII kolejce MKS Piaseczno jedzie do Raszyna na mecz z miejscowym KS-em. Natomiast w Przysusze szlagier, miejscowy Oskar będzie podejmował Victorię.


WYNIKI XII KOLEJKI IV LIGI GRUPY POŁUDNIOWEJ:


MKS PIASECZNO - WILGA GARWOLIN 5:1 (2:0)

Bramki: Szymon Wiejak 6', 31', 73', Konrad Rudnicki 63', Mateusz Wysocki 90' - Grzegorz Piesio 82'


ENERGIA KOZIENICE - ŻYRARDOWIANKA 1:2 (1:1)

Bramki: Bartłomiej Książek 44' - Paweł Jabłoński 15', Jan Bińczak 48'


MILAN MILANÓWEK - ORZEŁ BANIOCHA 2:2 (1:1)

Bramki: Kamil Kudelski 30', Piotr Cybulski 64' - Piotr Bogacki 28', Eryk Agnyziak 61'


TYGRYS HUTA MIŃSKA - PŁOMIEŃ DĘBE WIELKIE 3:1 (3:0)

Bramki: Jakub Pasik 8', 37', Michał Koszela 18' - Daniel Matwiejczyk 58' (rz. karny)


MAZOVIA MIŃSK MAZOWIECKI - MAZUR KARCZEW 2:3 (0:2)

Bramki: Michał Bondara 86', Piotr Celiński (samobójcza) 90' - Marcin Raszka 6', 16', Piotr Celiński 69'

Czerwona kartka: Mateusz Baranowski 37' (w konsekwencji dwóch żółtych)


NAPRZÓD SKÓRZEC - KS RASZYN 2:3 (0:1)

Bramki: Patryk Skrzypek 54', Sebastian Krasuski 58' - Patryk Sierociuk (samobójcza) 37', Krzysztof Pikus 62' (rzut karny), Hubert Pakuła 76'


ZAMŁYNIE RADOM - OSKAR PRZYSUCHA 1:2 (0:1)

Bramki: Tomasz Oparcik 54' (rzut karny) - Piotr Kornacki 43', Piotr Skałbania 48' (rzut karny)


POGOŃ II SIEDLCE - MSZCZONOWIANKA 4:0 (2:0)

Bramki: Kamil Dmowski 24', Eryk Więdłocha 28', Balazs Boda 50', Bartłomiej Moch 86'


VICTORIA SULEJÓWEK - PODLASIE SOKOŁÓW 2:0 (1:0)

Bramki: Jan Skotnicki 42', Sebastian Rak 49


140 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page