top of page
  • Zdjęcie autoraAdministrator

PODSUMOWANIE XIII KOLEJKI IV LIGI MAZOWIECKIEJ GRUPY POŁUDNIOWEJ


Do najciekawszych spotkań XIII kolejki doszło na boiskach w Raszynie, gdzie zajmujący 6 miejsce w tabeli miejscowy KS podejmował lidera z Piaseczna oraz w Przysusze, kiedy to wicelider tabeli Oskar podejmował 3 w stawce zespół Victorii Sulejówek.

 

KS Raszyn we wcześniejszych 5 meczach u siebie zdobył komplet 15 punktów z bilansem bramkowym 21:5. Dobrą dyspozycję podopieczni Trenera Jacka Romańczuka potwierdzili także w meczu z MKS Piaseczno. Jednak rozpędzony lider z Piaseczna wypunktował gospodarzy, strzelając aż 4 gole autorstwa: Michała Suchanka (rzut karny po faulu na Bartłomieju Faliszewskim), Kamila Matulki oraz wprowadzonych w końcówce spotkania Szymona Wiejaka i Bartosza Orłowskiego. Dla Wiejaka był to już 18 gol w sezonie, dla Orłowskiego 9 bramka. Zawodnicy rezerwowi Piaseczna dali bardzo dobre zmiany i uspokoili w końcówce meczu boiskowe wydarzenia. Gospodarze odpowiedzieli honorowym trafieniem Tomasza Pietrzaka. Warty odnotowania jest niestrzelony rzut karny przy wyniku 0:2 przez KS Raszyn. Niefortunnym strzelcem okazał się Karol Bienias. Zwycięstwo lidera z Piaseczna było już 9 wygraną z rzędu.


W Przysusze w meczu na szczycie do przerwy był bezbramkowy remis. Mecz w I połowie stał na wyrównanym poziomie, ale najlepszą sytuację miał w 21 minucie Bartłomiej Szulim z Victorii, który nie trafił do pustej bramki. Spotkanie rozstrzygnęło się w II połowie, kiedy to w niespełna kwadrans piłkarze Oskara strzelili 3 bramki. Rozpoczął w 65 minucie prawoskrzydłowy Przemysław Nogaj, w 68 minucie niefortunnie piłkę do własnej bramki skierował Bartłomiej Gromek, a w 77 minucie rzut karny dla gospodarzy na gola zamienił Piotr Skałbania. Rozluźnienie w szeregach gospodarzy zaowocowało 2 golami dla gości z Sulejówka w końcówce meczu. W 86 minucie rzut karny wykorzystał Szulim, zaś w doliczonym czasie gry pięknym strzałem w "okienko" z około 25 metrów popisał się wprowadzony na boisko kilka minut wcześniej Jakub Czarnecki. Na wyrównanie gościom zabrakło już czasu i 3 punkty zostały w Przysusze.


Bez niespodzianek obyło się w meczach, w których zespoły z górnej połówki ligowej tabeli rywalizowały z zespołami znajdującymi się w dolnej części.


Wilga Garwolin podrażniona ubiegłotygodniową porażką w Piasecznie rozgromiła na własnym stadionie Tygrys Huta Mińska 7:2, a hat-trickiem popisał się Sebastian Papiernik.


W meczu bez historii Orzeł Baniocha na własnym boisku bez problemów pokonał 4:1 ostatni w tabeli Naprzód Skórzec.


Mszczonowianka wysoko wygrała z przedostatnim w tabeli zespołem Zamłynia Radom w stosunku 4:0. Ciekawostką jest fakt, że zespół Mszczonowianki poprowadził w tym meczu nowy Trener Damian Milewski. Zastąpił na stanowisku Pawła Jakóbiaka, który przejął III-ligowy zespół Pelikana Łowicz. Przed meczem odbyła się bardzo miła uroczystość. Zarząd klubu wraz z kapitanami oficjalnie pożegnał Trenera Jakóbiaka i przywitał Trenera Milewskiego. Przekazanie zespołu odbyło się w niezwykle sympatycznej atmosferze. Działacze innych klubów mogą brać przykład.


W Żyrardowie miejscowi ulegli rezerwom Pogoni Siedlce 1:2, pomimo że po bramce Adama Dudzińskiego prowadzili od 32 minuty. Zwycięstwo gościom z Siedlec dał wracający po kontuzji i niezawodny w ostatnich meczach Eryk Więdłocha, który strzelił 2 bramki.


W Rudzie, gdzie swoje mecze rozgrywa Płomień Dębe Wielkie, doszło do derbowego starcia z Mazovią Mińsk Mazowiecki. Gospodarze w 17 minucie nieoczekiwanie wyszli na prowadzenie po golu Daniela Matwiejczyka. Wyrównał kilka minut później Dawid Jabłoński, a w doliczonym czasie gry gola na wagę 3 punktów zdobył dla mińszczan ich strzelec wyborowy Wojciech Wocial. W tygodniu poprzedzającym mecz ze względu na niezadowalające wyniki doszło w Mińsku do zmiany na stanowisku Trenera - Roberta Gójskiego zastąpił Marcin Sasal.


W pozostałych 2 meczach spotkały się zespoły, które gonią pierwszą ósemkę i marzą o pozostaniu w nowej 18-zespołowej IV lidze na przyszły sezon.


W Karczewie Mazur podejmował Energię Kozienice. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził w 20 minucie Marcin Raszka. Goście wyrównali strzelając gola "do szatni" autorstwa Bartłomieja Książka. Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie w Mińsku gospodarze liczyli na więcej. Remis 1:1 nie zadowala w tym meczu nikogo. Dla każdego z tych zespołów ten wynik to bardziej strata 2 punktów niż zdobycie 1.


W Sokołowie Podlaskim nieoczekiwane zwycięstwo gości z Milanówka po bramce w 65 minucie Michała Madeja. Należy podkreślić, że Milan wygrał ten mecz zasłużenie, będąc w przekroju całego spotkania zespołem lepszym. Podlasie jest ostatnio w słabej formie - tylko 5 zdobytych punktów w ostatnich 8 meczach. Natomiast dla gości z Milanówka to bardzo cenne 3 oczka, które dają im jeszcze nadzieję na pozostanie w lidze.


Po XIII kolejkach na czele tabeli MKS Piaseczno (36 punktów) przed Oskarem Przysucha (34 punkty). Trzecia w tabeli Victoria do lidera traci już 6 punktów.


WYNIKI XIII KOLEJKI IV LIGI MAZOWIECKIEJ GRUPY POŁUDNIOWEJ:


KS RASZYN - MKS PIASECZNO 1:4 (0:2)

Bramki: Tomasz Pietrzak 68' - Michał Suchanek (rzut karny) 25', Kamil Matulka 40', Szymon Wiejak 84', Bartosz Orłowski 90'

W 63' Karol Bienias z KS Raszyn nie wykorzystał rzutu karnego


OSKAR PRZYSUCHA - VICTORIA SULEJÓWEK 3:2 (0:0)

Bramki: Przemysław Nogaj 65', Bartłomiej Gromek (samobójcza) 68', Piotr Skałbania (rzut karny) 77' - Bartłomiej Szulim 86' (rzut karny), Jakub Czarnecki 90'


WILGA GARWOLIN - TYGRYS HUTA MIŃSKA 7:2 (2:1)

Bramki: Sebastian Papiernik 25', 51', 68', Grzegorz Piesio 43' (rzut karny), Sebastian Grzegorczyk 49', Przemysław Alot 70', Jakub Trzaskowski 90' - Serhii Gerasymets 17' (rzut karny), Jakub Pasik 63'

Czerwona kartka: Podlasie - Denys Daniuk (29' ; w konsekwencji 2 żółtych)


ORZEŁ BANIOCHA - NAPRZÓD SKÓRZEC 4:1 (2:0)

Bramki: Kacper Ciesielski 21', Eryk Agnyziak 35', Mykhailo Koriahznov 51', Bartłomiej Grudziński 55' - Patryk Sierociuk 84'


MSZCZONOWIANKA - ZAMŁYNIE RADOM 4:0 (2:0)

Bramki: Konrad Szkopiński 24', Emil Kapusta (samobójcza) 45', Patryk Obiała 81', Mikołaj Napora 90'


ŻYRARDOWIANKA - POGOŃ II SIEDLCE 1:2 (1:1)

Bramki: Adam Dudziński 32' - Eryk Więdłocha 45', 84'


PŁOMIEŃ DĘBE WIELKIE - MAZOVIA MIŃSK MAZOWIECKI 1:2 (1:1)

Bramki: Daniel Matwiejczyk 17' - Dawid Jabłoński 23', Wojciech Wocial 90'


MAZUR KARCZEW - ENERGIA KOZIENICE 1:1 (1:1)

Bramki: Marcin Raszka 20' - Bartłomiej Książek 45'


PODLASIE SOKOŁÓW PODLASKI - MILAN MILANÓWEK 0:1 (0:0)

Bramki: Michał Madej 65'

132 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page