top of page
  • Zdjęcie autoraAdministrator

PODSUMOWANIE XIV KOLEJKI IV LIGI MAZOWIECKIEJ GRUPY POŁUDNIOWEJ


W XIV kolejce nie brakowało niespodzianek oraz bramek w doliczonym czasie gry...

 

W derbach powiatu piaseczyńskiego licznie zgromadzeni na stadionie w Piasecznie kibice (około 400 osób) byli świadkami bardzo ciekawego widowiska. Lider tabeli, miejscowy MKS podejmował zajmujący 9 miejsce w stawce zespół Orła Baniocha. Gospodarze posiadali w tym meczu olbrzymią przewagę. Udokumentowali ją zdobyciem tylko jednej bramki. W 53 minucie uderzenie głową obronił będący w bardzo dobrej dyspozycji Krzysztof Jurek, ale przy dobitce Tymoteusza Barwińskiego był już bezradny i MKS prowadził 1:0. Doskonałe okazje do zdobycia goli mieli również: Konrad Rudnicki, Szymon Wiejak, Bartosz Orłowski i Michał Suchanek. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w doliczonym czasie gry, kiedy to goście po golu Wojciecha Gorczycy wyrównali na 1:1. Końcowy wynik pokazał, jaka piłka potrafi być niesprawiedliwa...


Kolejnym ciekawym meczem, gdzie o wyniku zadecydował gol w doliczonym czasie gry, było starcie trzeciej w tabeli Victorii Sulejówek z szóstą Mszczonowianką Mszczonów. W pierwszej połowie zdecydowanie dominował zespół z Sulejówka, który po bramkach Bartłomieja Szulima i Jana Skotnickiego prowadził 2:0. Druga połowa to lepsza gra zespołu gości. Po dwóch bramkach Mikołaja Napory Mszczonowianka doprowadza do remisu. Drugi gol Napory padł w ostatniej akcji meczu...


Świadkami niesamowitych emocji byli kibice w meczu Wilgi Garwolin z KS Raszyn.

Gospodarze, mimo iż przegrywali od 63 minuty 1:2, zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę po golu w ostatniej akcji meczu. Strzelcem decydującej bramki był Kacper Kozikowski. Podopieczni Karola Zawadki wygrali 3:2. W tym meczu bramkarz KS Raszyn - Jakub Kordel w 61 minucie obronił rzut karny wykonywany przez Grzegorza Piesio.


Do Milanówka przyjechał zespół wicelidera Oskar Przysucha. W ciągu dwóch minut (68', 69') goście wyszli na prowadzenie po bramkach Piotra Kornackiego (rzut karny) i Tomasza Zagórskiego. Kontaktowego gola dla Milanu zdobył w 84 minucie Dorian Zdanowicz. Goście utrzymali jednak 1-bramkowe prowadzenie do końca meczu i zrównali się punktami z liderem z Piaseczna.


W derbach Mińska Mazowieckiego zdecydowanie lepsi od Tygrysa okazali się gracze Mazovii, którzy po 2 golach Michała Bondary i 1 golu Wojciecha Wociala pewnie wygrali 3:0.


Pozostałe cztery mecze odbyły się w niedzielę. W najciekawszym spotkaniu rezerwy Pogoni Siedlce nieoczekiwanie uległy na swoim boisku Mazurowi Karczew. W 10 minucie Dominik Staluszka nie wykorzystał rzutu karnego, jednak w 20 minucie drugą "jedenastkę" zamienił na gola jego kolega z zespołu Mateusz Kociszewski i goście wyszli na prowadzenie. Drugą bramkę po przerwie zdobył ponownie Kociszewski. Autorem kontaktowego trafienia w 69 minucie był Eryk Więdłocha. Goście jednak potrafili "dowieźć" wynik do ostatniego gwizdka sędziego i dopisali do swojego dorobku niezwykle ważne 3 punkty.


W Kozienicach miejscowa Energia skromnie pokonała Płomień Dębe Wielkie 1:0 po golu Michała Kucharczyka w 64 minucie.


W Radomiu Zamłynie uległo Żyrardowiance 2:4. Goście prowadzili już po kwadransie 3:0 po golach Krzysztofa Bajurskiego, Pawła Jabłońskiego i Adama Dudzińskiego. Następnie za odrabianie strat wzięli się gospodarze, którzy po trafieniach Patryka Szubińskiego i Michała Borkowskiego wrócili do gry. Mimo to decydujący cios w doliczonym czasie gry zadał Jan Bińczak i 3 punkty pojechały do Żyrardowa.


Do sporej niespodzianki doszło w Skórcu, gdzie miejscowy Naprzód po golu Damiana Chłopka pokonał Podlasie Sokołów Podlaski.


Po XIV kolejkach w tabeli na czele MKS Piaseczno (37 punktów) przed Oskarem Przysucha (37 punktów), Victorią Sulejówek (31 punktów) i Wilgą Garwolin (30 punktów).


WYNIKI XIV KOLEJKI IV LIGI MAZOWIECKIEJ GRUPY POŁUDNIOWEJ:


MKS PIASECZNO - ORZEŁ BANIOCHA 1:1 (0:0)

Bramki: Tymoteusz Barwiński 53' - Wojciech Gorczyca 90'+2'

Czerwona kartka: Michał Janowski (Piaseczno) 89'


VICTORIA SULEJÓWEK - MSZCZONOWIANKA 2:2 (2:0)

Bramki: Bartłomiej Szulim 18', Jan Skotnicki 33' - Mikołaj Napora 61', 90'+3'


WILGA GARWOLIN - KS RASZYN 3:2 (1:1)

Bramki: Kacper Kozikowski 15', 90'+3', Piotr Talar 69' - Hubert Pakuła 34', Przemysław Ilczuk 63'

W 61' Jakub Kordel obronił rzut karny wykonywany przez Grzegorza Piesio


MILAN MILANÓWEK - OSKAR PRZYSUCHA 1:2 (0:0)

Bramki: Dorian Zdanowicz 84' - Piotr Kornacki 68', Tomasz Zagórski 69'


TYGRYS HUTA MIŃSKA - MAZOVIA MIŃSK MAZOWIECKI 0:3 (0:1)

Bramki: Michał Bondara 16', 62', Wojciech Wocial 59'


POGOŃ II SIEDLCE - MAZUR KARCZEW 1:2 (0:1)

Bramki: Eryk Więdłocha 69' - Mateusz Kociszewski 20' (rzut karny), 49'

W 10' rzutu karnego dla Mazura nie wykorzystał Dominik Staluszka

Czerwona kartka: Eryk Więdłocha (Pogoń II) 90' (w konsekwencji dwóch żółtych)


ENERGIA KOZIENICE - PŁOMIEŃ DĘBE WIELKIE 1:0 (0:0)

Bramka: Michał Kucharczyk 64'


ZAMŁYNIE RADOM - ŻYRARDOWIANKA 2:4 (1:3)

Bramki: Patryk Szubiński 43', Michał Borkowski 65' - Krzysztof Bajurski 10', Paweł Jabłoński 12', Adam Dudziński 14', Jan Bińczak 90'

Czerwona kartka: Dominik Marusiak (Żyrardowianka) 60' (w konsekwencji dwóch żółtych)


NAPRZÓD SKÓRZEC - PODLASIE SOKOŁÓW PODLASKI 1:0 (0:0)

Bramka: Damian Chłopek 60'

158 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page