top of page
  • Zdjęcie autoraAdministrator

PODSUMOWANIE XV KOLEJKI IV LIGI MAZOWIECKIEJ GRUPY POŁUDNIOWEJ


W miniony weekend faworyci potwierdzili swoje umiejętności, aczkolwiek nie brakowało również kilku niespodzianek. Zapraszamy na nasze podsumowanie kolejki!

 

W XV kolejce zgodnie wygrały swoje mecze zespoły z pierwszej piątki ligowej tabeli. Lider MKS Piaseczno pewnie pokonał w Sokołowie Podlaskim będący ostatnio w kryzysie zespół Podlasia. Goście przez 90 minut mieli mecz pod całkowitą kontrolą, co udokumentowali bramkami Konrada Rudnickiego i Kamila Matulki (rzut karny po faulu na Bartoszu Orłowskim). Drużyna gospodarzy nie stworzyła sobie żadnej sytuacji do zdobycia bramki. Drugi w tabeli zespół Oskara Przysucha pewnie pokonał Naprzód Skórzec 3:0 po dwóch golach Tomasza Janiszewskiego i jednym golu Tomasza Zagórskiego. Trzecia w stawce Victoria Sulejówek wygrała z Żyrardowianką na jej terenie 3:1. Sprawę ułatwił Michał Kozaczkow z Żyrardowianki, który w 53 minucie otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę. Już 5 minut po tym zdarzeniu goście prowadzili 2:0. Czwarta w tabeli Wilga Garwolin pewnie poradziła sobie w Baniosze z miejscowym Orłem 2:0 po golach Sebastianów: Grzegorczyka i Papiernika, i już na przerwę schodziła z zapasem dwóch goli. Piąta Mazovia Mińsk Mazowiecki na swoim stadionie zwyciężyła 2:0 z Energią Kozienice po bramkach Łukasza Puciłowskiego i Wojciecha Wociala. Goście w tym meczu grali nieźle, postawili się Mazovii, ale ostatecznie obyło się bez niespodzianki. Świadkami kilku niespodzianek byliśmy za to w pozostałych meczach. Szósta w tabeli Pogoń II Siedlce sensacyjnie przegrała z zamykającym ligową tabelę zespołem Płomień Dębe Wielkie. Na boisku w Rudzie padła tylko jedna bramka, a zdobył ją w 86 minucie Wiktor Antolak. Było to trzecie zwycięstwo Płomienia w rozgrywkach i druga z rzędu porażka rezerw Pogoni. Siódma Mszczonowianka nieoczekiwanie zremisowała na swoim boisku z niżej notowanym Milanem Milanówek. Gospodarzom remis uratował Mateusz Jeliński po uderzeniu głową w ostatniej akcji meczu. Goście z Milanówka prowadzili już od 5 minuty po wykorzystaniu rzutu karnego przez Kamila Kudelskiego. Następnie Milan miał wiele sytuacji na podwyższenie wyniku i zamknięcie meczu. Po raz kolejny okazało się, że niewykorzystane sytuacje się mszczą... Ósmy w tabeli Raszyn podejmował Tygrys z Huty Mińskiej i nieoczekiwanie przegrał 0:2. Wynik już do przerwy ustalili Stanisław Dźwigała i Patryk Kwaśniczko. W meczu zamykającym XV kolejkę Mazur Karczew rozbił na swoim boisku sztucznym Zamłynie Radom aż 9:0. Cztery bramki w tym meczu zdobył Marcin Raszka. Goście z Radomia nie oddali w tym meczu ani jednego strzału w światło bramki. Mazur po słabym początku sezonu powoli pnie się w górę ligowej tabeli. W ostatnich 5 meczach piłkarze Mazura zdobyli aż 13 punktów, co dało im awans na ósme miejsce w ligowej tabeli. Miejsce, które na koniec sezonu powinno dać utrzymanie w IV lidze na przyszły sezon. W następnej kolejce dojdzie do niezwykle ciekawego starcia. Lider tabeli podejmie wicelidera. Na stadionie w Piasecznie w sobotę o godzinie 11.00 miejscowy MKS zmierzy się Oskarem Przysucha. Po XV kolejkach na prowadzeniu MKS Piaseczno (40 punktów) przed Oskarem Przysucha (40 punktów). Na trzecim miejscu Victoria Sulejówek (34 punkty), na czwartym Wilga Garwolin (33 punkty).

WYNIKI XV KOLEJKI IV LIGI MAZOWIECKIEJ GRUPY POŁUDNIOWEJ :

PŁOMIEŃ DĘBE WIELKIE - POGOŃ II SIEDLCE 1:0 (0:0) Bramka: Wiktor Antolak 86'


MAZOVIA MIŃSK MAZOWIECKI - ENERGIA KOZIENICE 2:0 (0:0) Bramki: Łukasz Puciłowski 47', Wojciech Wocial 78'


KS RASZYN - TYGRYS HUTA MIŃSKA 0:2 (0:2) Bramki: Stanisław Dźwigała 28', Patryk Kwaśniczko 35'


ORZEŁ BANIOCHA - WILGA GARWOLIN 0:2 (0:2) Bramki: Sebastian Grzegorczyk 30', Sebastian Papiernik 44'


PODLASIE SOKOŁÓW PODLASKI - MKS PIASECZNO 0:2 (0:1) Bramki: Konrad Rudnicki 22', Kamil Matulka 60'


OSKAR PRZYSUCHA - NAPRZÓD SKÓRZEC 3:0 (2:0) Bramki: Tomasz Janiszewski 15', 61', Tomasz Zagórski 30'


MSZCZONOWIANKA - MILAN MILANÓWEK 1:1 (0:1) Bramki: Mateusz Jeliński 90' - Kamil Kudelski 5' karny


ŻYRARDOWIANKA - VICTORIA SULEJÓWEK 1:3 (0:0) Bramki: Marcin Krawczyk 65' - Konrad Śliwka 55', Jan Dźwigała 58', Patryk Wielgosz 79' Czerwona kartka : Kozaczkow (Żyrardowianka) 53'


MAZUR KARCZEW - ZAMŁYNIE RADOM 9:0 (7:0)

Bramki: Mateusz Kociszewski 2', Marcin Raszka 4', 20', 24', 34', Maksymilian Bąk 13', 43', Filip Prochowski 81', 88

155 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Σχόλια


bottom of page