top of page
  • Zdjęcie autoraAdministrator

PODSUMOWANIE XVII KOLEJKI IV LIGI GRUPY POŁUDNIOWEJ


XVII kolejka była ostatnią w rundzie jesiennej. Runda wiosenna ruszy w weekend 12-13.03.2022. MKS Piaseczno przezimuje z 6-punktową przewagą nad Oskarem Przysucha i Victorią Sulejówek.

 

Lider tabeli – MKS Piaseczno jesienne zmagania zakończył na trudnym terenie w Mszczonowie. Pomimo, że gospodarze wysoko zawiesili poprzeczkę, to MKS pewnie wygrał 3:0. Dwa gole strzelił Konrad Rudnicki i jednego Bartłomiej Faliszewski. Dogodne sytuacje do zdobycia bramki mieli jeszcze Faliszewski, Szymon Wiejak (strzał w słupek) i Kamil Hernik. Gospodarze dwukrotnie obijali poprzeczkę po strzałach Damiana Chełmińskiego i Patryka Kubickiego. Porażka Mszczonowianki była dopiero drugą w tym sezonie na własnym boisku. W kolejnym ważnym meczu dla układu czołówki ligowej tabeli Oskar podejmował na swoim boisku rewelację rundy jesiennej – garwolińską Wilgę. Chociaż zespół z Przysuchy już po kwadransie prowadził 2:0, to gracze z Garwolina nie poddali się, strzelili trzy bramki i wygrali mecz. Było to 7 wyjazdowe zwycięstwo drużyny z Garwolina w tym sezonie. Wilga przegrała w delegacji tylko jeden mecz – ten w Piasecznie. Na boisku w Rudzie zgodnie z planem Victoria Sulejówek pokonuje Płomień Dębe Wielkie. Do końca meczu utrzymywało się jednobramkowe prowadzenie Victorii. Dopiero w 88 minucie bramkę na 2:0, zamykającą starcie zdobył wprowadzony z ławki rezerwowych Patryk Szeliga z Sulejówka. Dobrą dyspozycję w końcówce rundy jesiennej potwierdził zespół z Mińska Mazowieckiego, który zgodnie z planem pokonał 4:1 outsidera rozgrywek – Zamłynie Radom. Ważne zwycięstwo w perspektywie walki o utrzymanie w nowej, 18-zespołowej IV lidze odniósł Orzeł Baniocha, łatwo rozprawiając się z Tygrysem na swoim boisku. Zespół z Baniochy zwyciężył 3:0. Po serii 4 porażek z rzędu podniósł się KS Raszyn, który wygrywając mecz w Sokołowie Podlaskim 2:0, awansował na 9 miejsce (barażowe) w tabeli. Raszynianie przeczekali początkowy napór Podlasia i po przerwie zadali decydujące ciosy. Strzelcami goli: doświadczony Sylwester Patejuk i młody Hubert Pakuła. Naprzód Skórzec po ubiegłotygodniowym, sensacyjnym zwycięstwie z Mszczonowianką z nadziejami jechał na mecz do Żyrardowa. Jednak już po 25 minutach miejscowi wybili drużynie gości z głowy marzenia o zdobyczy punktowej, strzelając trzy bramki. Ostatecznie „Żyrka” wygrała 5:2, przedłużając swoje marzenia o utrzymaniu IV ligi. Mazur Karczew zaledwie zremisował na swoim boisku z Milanem Milanówek 1:1, ratując remis w końcówce meczu po golu Mateusza Kociszewskiego z rzutu wolnego. Strata punktów zepchnęła drużynę z Karczewa na miejsce spadkowe. W rundzie jesiennej Mazur przegrał na swoim boisku tylko jeden mecz – na inaugurację z liderem z Piaseczna 0:5. W niedzielnym, zamykającym XVII kolejkę meczu Energia Kozienice podejmowała rezerwy Pogoni Siedlce. Gospodarze byli w tym spotkaniu bardzo nieskuteczni. Zemściło się to w 45 minucie, kiedy Michał Litwa z Pogoni wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Po przerwie kozieniczanie pomimo wielu sytuacji zdobyli tylko jednego gola autorstwa niezawodnego Michała Kucharczyka. Remis spowodował, że Pogoń II przezimuje na miejscu bezpiecznym (7), a Energia na miejscu spadkowym (11) ze stratą 3-4 punktów do miejsca dającego utrzymanie.

WYNIKI XVII KOLEJKI IV LIGI GRUPY POŁUDNIOWEJ:

MSZCZONOWIANKA MSZCZONÓW - MKS PIASECZNO 0:3 (0:1) Konrad Rudnicki 13', 75', Bartłomiej Faliszewski 79'

OSKAR PRZYSUCHA - WILGA GARWOLIN 2:3 (2:1) Przemysław Śliwiński 8', Michał Bojek 12' - Tomasz Paszkowski 31', Kacper Zalewski 56', Grzegorz Piesio 67' MAZOVIA MIŃSK MAZOWIECKI - ZAMŁYNIE RADOM 4:1 (3:1)

Michał Bondara 13', Łukasz Puciłowski 21', 72', Wojciech Wocial 29' - Patryk Szubiński 27' W 20 minucie Zamłynie nie wykorzystało rzutu karnego.


ORZEŁ BANIOCHA - TYGRYS HUTA MIŃSKA 3:0 (3:0) Cezary Michalak 19', Mykhailo Koriahznov 36', Eryk Agnyziak 41' (rzut karny) W 90 minucie Tygrys nie wykorzystał rzutu karnego.


PODLASIE SOKOŁÓW PODLASKI - KS RASZYN 0:2 (0:0) Sylwester Patejuk 62', Hubert Pakuła 74'


ŻYRARDOWIANKA ŻYRARDÓW - NAPRZÓD SKÓRZEC 5:2 (3:0) Piotr Ćwikowski 1', 90', Paweł Jabłoński 19' (rzut karny) 24', Bartosz Kuźmiński 64' - Mateusz Kafara 76', Damian Chłopek 87' Czerwona kartka: Patryk Szachnowski (Naprzód) 53' (w konsekwencji 2 żółtych)


MAZUR KARCZEW - MILAN MILANÓWEK 1:1 (0:0) Mateusz Kociszewski 84' - Dorian Zdanowicz 63'


PŁOMIEŃ DĘBE WIELKIE - VICTORIA SULEJÓWEK 0:2 (0:0) Bartłomiej Szulim 49', Patryk Szeliga 89'


ENERGIA KOZIENICE - POGOŃ II SIEDLCE 1:1 (0:1) Michał Kucharczyk 62' - Michał Litwa 45'

196 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page