top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

PORAŻKA W MECZU NA SZCZYCIE


MKS II Piaseczno, wicelider A-klasy, przegrał w niedzielnym (16 maja) meczu na szczycie 0-4 z liderem rozgrywek, Polonią Warszawa.

 

Problemy Biało-Niebieskich rozpoczęły się jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. Ahmed Toriola Ayodeji, desygnowany do gry w tym spotkaniu, zgłosił kontuzję i trener musiał na szybko dokonywać korekt taktycznych. Mimo to podopieczni Pawła Wojciechowskiego rozpoczęli dość dobrze i w pierwszych 25 minutach mieli dwie dogodne okazje do otworzenia wyniku. Dośrodkowań z bocznych sektorów boiska nie wykorzystali jednak Patryk Bogdan i Kacper Prusiński.

Obiecujący początek w wykonaniu MKS-u II przegrała... pogoda. Nad stadionem w Piasecznie przeszła ulewa, która zmieniła się w grad, a gdy w 31. minucie zaczęło grzmieć, sędzia główny podjął decyzję o przerwaniu spotkania. Zawodnicy udali się do szatni, z których na boisko wrócili dopiero po kilkunastu minutach.

Przymusowy odpoczynek dużo lepiej podziałał na polonistów, którzy kilka minut po wznowieniu gry trafili do siatki na 0-1. Po faulu Kamila Maty na prawej stronie pola karnego arbiter podyktował „jedenastkę”, którą – choć bramkarz Lucjan Baran wyczuł intencję strzelca i rzucił się w dobrą stronę – wykorzystał Rafał Szewczyk.

Piaseczno mogło jeszcze przed przerwą nie tylko doprowadzić do wyrównania, ale i objąć prowadzenie. W 42. minucie, po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, Kacper Prusiński główkował jednak odrobinę za lekko, zaś chwilę później, po wrzutce Konrada Wojtkielewicza po rzucie rożnym, piłka po główce Bartłomieja Gromka dwukrotnie odbiła się od górnej części poprzeczki.

Tuż przed gwizdkiem na przerwę szansę na podwyższenie wyniku miała również Polonia. Po bardzo dobrym dośrodkowaniu z lewej strony boiska Rafał Szewczyk uderzył z bliska z woleja, ale kapitalnie między słupkami MKS-u II spisał się Lucjan Baran, który zdołał odbić ten strzał.

Nadzieje gospodarzy na odwrócenie losów spotkania rozwiały się w ciągu kilkudziesięciu sekund między 63. a 65. minutą. Po dwóch niemal identycznych rzutach rożnych Polonii Warszawa z prawej strony boiska gole głowami strzelili Rafał Szewczyk i Jakub Szyszkowski, a 85. minucie bramkę na dobicie zdobył jeszcze Oskar Waszkiewicz, kończąc efektownym strzałem błyskawiczną kontrę przyjezdnych.

Po 18 kolejkach MKS II Piaseczno ma na koncie 37 punktów (tyle samo co GKS Podolszyn) i plasuje się na 2. miejscu w tabeli. Prowadzi – z dorobkiem 49 „oczek” – warszawska Polonia. Kolejny mecz „dwójki” już w środę (19 maja) o godzinie 20.00 na stadionie przy ulicy 1 Maja 16. Przeciwnikiem MKS-u II w zaległym spotkaniu 15. kolejki będzie rywal zza miedzy, Jedność Żabieniec.

16 maja 2021

A-klasa – 21. kolejka

MKS II Piaseczno 0 – 4 Polonia Warszawa

Bramki: 37’ (k), 63’ Szewczyk, 65’ Szyszkowski, 85’ Waszkiewicz

Piaseczno II: Baran – Mata, Pruszczyk, Seweryn, B. Gromek – Wojtkielewicz (76’ Niemiec), Szałek – Bogdan (87’ Pastuszak), Cetra (82’ Żuchowski), Boniecki – Prusiński

Polonia: Ziółko – Szyszkowski (70’ Kania), Sałański (25’ Roszak-Kasza), Jastrzębski, Boroszko – Mater, Błoński (60’ Celik), Warchoł (65’ Siedlecki), Buława – Szewczyk (65’ Waszkiewicz), M. Sieciechowicz (73’ T. Sieciechowicz)

Żółta kartka: Siedlecki (Polonia)

305 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page