top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

PROCH I ŚWIT SOBOTNIMI RYWALAMI MKS-U


Proch Pionki i Świt Warszawa będą sobotnimi rywalami piaseczyńskich drużyn w IV lidze i A-klasie. Pierwszy zespół, prowadzony przez trenera Arkadiusza Modrzejewskiego, rozpocznie mecz o 11.00, zaś „dwójka” Pawła Wojciechowskiego zagra o godzinie 14.00.

 

Drużyna Prochu Pionki powstała w 1926 roku i jest tegorocznym beniaminkiem IV ligi. Co ciekawe, zespół spod Radomia wywalczył awans, mimo że... przegrał na boisku oba barażowe starcia z warszawską Olimpią. Wynik pierwszego meczu zweryfikowano jednak na walkower 3-0 na korzyść Prochu, ponieważ w ekipie ze stolicy zagrał nieuprawniony zawodnik.

Po trzech kolejkach bieżącego sezonu biało-zieloni zajmują 4. miejsce w tabeli, mając na koncie – podobnie jak nasz zespół – 4 punkty. Proch rozpoczął rozgrywki od porażki 1-3 z Pilicą Białobrzegi, następnie pokonał na wyjeździe 3-1 Wilgę Garwolin, zaś w miniony weekend zremisował w starciu beniaminków z Józefovią Józefów 1-1.

Godzinę po meczu pierwszego zespołu piaseczyńskich kibiców czeka jeszcze starcie MKS-u II ze Świtem Warszawa. Drużyna ze stolicy, podobnie jak biało-niebiescy, rozegrała dotychczas tylko jeden mecz, przegrywając aż 2-8 z rezerwami Ożarowianki Ożarów Mazowiecki. Spotkanie pierwszej kolejki, w której Świt miał zmierzyć się z Siekierkami, zostało przełożone na 11 września.

157 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page