top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

PRZETRZEBIENI, ALE ZWYCIĘSCY


W niedzielnym (2 września) meczu 3. kolejki II Okręgowej Ligi Trampkarzy (rocznik 2005) mocno przetrzebiony MKS Piaseczno pokonał na własnym stadionie 3-0 PKS Life Siennica.

 

Trener Jacek Traczyk nie mógł w tym spotkaniu skorzystać z aż czterech graczy pierwszego zespołu. Z różnych powodów w kadrze meczowej zabrakło Jakubowskiego, Pietrzykowskiego, Czarneckiego i Sobonia, a już w 20. minucie kontuzji pleców doznał Drandijski, przez co biało-niebiescy musieli radzić sobie w jedenastu, w dodatku z Laskusem, nominalnym bramkarzem, w polu. Mimo to Piaseczno potrafiło się zmobilizować i sięgnęło w starciu z Siennicą po komplet punktów.


Początek spotkania był w wykonaniu gospodarzy raczej niemrawy, a nasza defensywa dwukrotnie pozwoliła rywalom na oddanie strzałów, które mogły zakończyć się golami. W obu przypadkach czujnością między słupkami wykazywał się jednak Jaśko.


Na pierwszą groźną akcję Piaseczna trzeba było czekać do ostatnich pięciu minut pierwszej połowy. Najpierw Staśkiewicz zwiódł w polu karnym dwóch defensorów PKS-u Life, ale zabrakło mu już siły na oddanie mocniejszego (i celniejszego) strzału, zaś w 32. minucie, po podaniu Laskusa z prawego skrzydła, Turkowski trafił do siatki przyjezdnych, ale sędzia nie uznał gola, odgwizdując spalonego.


Po zmianie stron gra MKS-u wyglądała już lepiej, a co najważniejsze – nasi zawodnicy poprawili także skuteczność. W 39. minucie, po płaskim podaniu Meta z lewej strony boiska, Staśkiewicz pokonał golkipera z Siennicy ładnym, technicznym uderzeniem przy prawym słupku, w 47. minucie, po przepięknym prostopadłym podaniu od Laskusa (przypomnijmy – nominalnego bramkarza, ustawionego z konieczności na prawej pomocy), Turkowski uderzył obok wychodzącego z bramki golkipera na 2-0, zaś minutę przed końcem meczu ten sam zawodnik ustalił wynik na 3-0, wykorzystując złe ustawienie obrony.


W czwartej kolejce drużynę Piaseczna czekają wyjazdowe derby z Kosą Konstancin. Spotkanie zaplanowano na sobotę (8 września) na godzinę 11.00.


2 września 2018

II Okręgowa Liga Trampkarzy (rocznik 2005) – 3. kolejka

MKS Piaseczno 3 – 0 PKS Life Siennica

Bramki: 39' Staśkiewicz, 47', 69' Turkowski

Skład: Jaśko – Gołdyn, Błaszczyk, Marciniak, Turkowski – Laskus, Staśkiewicz, Drandijski (20' Alcan), Arkutowski, Met – Niemiec

371 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page