top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

PUNKTY SĄ, PRZEMILCZMY STYL


MKS Piaseczno wygrał drugie w tym sezonie wyjazdowe derby. Po okazałym triumfie 6-0 w Jazgarzewie, biało-niebiescy pokonali również Perłę Złotokłos. Styl gry ekipy trenera Igora Gołaszewskiego pozostawiał jednak w tym meczu wiele do życzenia...


Drużyna ze Złotokłosu, która w ubiegłym sezonie spadła z rozgrywek, a w IV lidze znalazła się ponownie tylko ze względu na to, że z gry wycofał się Drogowiec Jedlińsk, zaś Bug Wyszków i Naprzód Skórzec nie były w stanie stworzyć zespołów na miarę tego poziomu, od początku była jedynie dostarczycielem punktów. Początek meczu z MKS-em również mógł zapowiadać łatwą przeprawę biało-niebieskich. Już w 3. minucie, po dośrodkowaniu Kamila Matulki z rzutu rożnego z lewej strony boiska, stojący przy krótkim słupku Bartosz Orłowski precyzyjną główką trafił na 0-1.

Jeszcze przed przerwą Piaseczno podwyższyło prowadzenie. Znów asystował Kamil Matulka, a do siatki gospodarzy trafił Zbigniew Obłuski, po uderzeniu którego piłka trafiła w rękę golkipera Perły, ale ostatecznie wturlała się do bramki.

Po zmianie stron z MKS-u kompletnie zeszło powietrze. Przez długie minuty z boiska wiało nudą, a Perła, widząc bierność biało-niebieskich, zaczynała sobie coraz śmielej poczynać. Ich zapał ostudziła co prawda czerwona kartka, którą w 72. minucie obejrzał Maciej Maciejewski, ale grający w dziesiątkę gospodarze i tak zdołali strzelić kontaktowego gola. W 77. minucie do siatki Piaseczna trafił Sebastian Adamczyk, który po wrzutce za naszych defensorów pokonał Konrada Drązikowskiego efektownym lobem.

W doliczonym czasie gry siły na boisku się wyrównały, ponieważ drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Cezary Michalak. Wynik meczu nie uległ już zmianie i MKS wywiózł ze Złotokłosu cenne trzy punkty.

25 sierpnia 2018

IV liga – 4. kolejka

Perła Złotokłos 1 – 2 MKS Piaseczno

Bramki: 77' Adamczyk – 3' Orłowski, 31' Obłuski

Perła: Reszka – Bryciński, Iwański, Rzepliński, Spławiec (74' Szczepański) – Jakóbiak (65' Kucharski), Kulpa (46' Orzeszak), Adamczyk, Wolski – Świątkiewicz (68' Nowakowski), Maciejewski

Piaseczno: Drązikowski – Oleksiak, Wojtkielewicz, Michalak, Doliński – Matulka (69' Diakite), Cetra (60' Morawski), Koszela, Bawolik – Orłowski (76' Ślęzak) – Obłuski (69' A.Gołaszewski)

Żółte kartki: Kulpa, Rzepliński, Spławiec, Jakóbiak, Orzeszak, Reszka (Perła) – Michalak, Cetra, A.Gołaszewski (Piaseczno)

Czerwone kartki: 72' Maciejewski (Perła – za faul) – 90+6' Michalak (Piaseczno – za dwie żółte)

Sędziował: Jakub Sypniewski (WS Warszawa)

146 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page