top of page
  • Zdjęcie autoraAdministrator

REMIS NA KONIEC PRZYGOTOWAŃ


MKS Piaseczno zremisował 1-1 z Mszczonowianką Mszczonów w ostatnim sparingu przed początkiem sezonu 2018/2019. Na gola Matulki z 67. minuty goście odpowiedzieli kilka minut później trafieniem testowanego Białka.

Gospodarze mogli objąć prowadzenie już kilkadziesiąt sekund po pierwszym gwizdku, ale piłka po niezłym uderzeniu Kamila Ziemnickiego z rzutu wolnego przeszła nad poprzeczką. Mszczonowianka odpowiedziała dwie minuty później – także po stałym fragmencie – ale po wrzutce z kornera jeden z napastników przyjezdnych główkował tuż nad bramką.

W 16. minucie MKS miał kolejną dobrą okazję na strzelenie gola. Po niezbyt dobrym wyrzucie Mszczonowianki z autu Adrian Szewczyk przejął futbolówkę i zagrał na prawą stronę do Kamila Matulki, który popisał się znakomitym indywidualnym rajdem, zakończonym jednak obronionym przez golkipera gości uderzeniem w krótki róg.

Najlepszą okazję do otworzenia wyniku miał jednak w 24. minucie Bartosz Orłowski. Zawodnik, wracający do Piaseczna po pięcioletniej przerwie, znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali, uderzył technicznie obok niego, ale futbolówka odbiła się jedynie od prawego słupka.

Pięć minut później aluminium obili piłkarze z Mszczonowa. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i ładnej główce któregoś z graczy przyjezdnych, piłka trafiła w poprzeczkę.

Po zmianie stron pierwszą dobrą okazję stworzyli sobie podopieczni trenera Igora Gołaszewskiego. Sprowadzony z Rakowa Częstochowa Marcin Bawolik zagrał na przedpole do nadbiegającego Dylana Cetry, ale 16-letni pomocnik Piaseczna uderzył z pierwszej piłki obok prawego słupka.

Kwadrans później futbolówka zatrzepotała wreszcie w siatce Mszczonowianki. Kamil Ziemnicki kolejny raz podłączył się do akcji ofensywnej MKS-u i dośrodkował z lewej strony boiska na dalszy słupek, a Kamil Matulka – przy sporym udziale rywala, od którego odbiła się futbolówka – trafił w krótki róg na 1-0.

Biało-niebiescy cieszyli się jednak z prowadzenia niespełna dziesięć minut. W 75. minucie, po uderzeniu jednego z graczy Mszczonowa z rzutu wolnego, Konrad Drązikowski „wypluł” piłkę wprost pod nogi testowanego Białka, który z najbliższej odległości doprowadził do wyrównania.

MKS zakończył tym samym serię letnich sparingów. Drużyna Igora Gołaszewskiego nie przegrała ani jednego testowego meczu, notując cztery zwycięstwa i dwa remisy. Oby ta dobra seria trwała jak najdłużej także w rozgrywkach ligowych!

Pierwsza kolejka nowego sezonu już w sobotę (11 sierpnia). Ekipę z Piaseczna czekają wyjazdowe derby ze Spartą Jazgarzew. Początek o godzinie 11.00 na stadionie w Wólce Kozodawskiej.

4 sierpnia 2018

MKS Piaseczno 1 – 1 Mszczonowianka Mszczonów

Bramki: 67' Matulka – 75' Białek

Skład: Wąszewski (46' Drązikowski) – Oleksiak (73' zawodnik testowany), zawodnik testowany, Doliński, Ziemnicki (68' zawodnik testowany) – Matulka (73' zawodnik testowany), Włodarczyk (58' Morawski), Szewczyk (29' Cetra), Bawolik (58' Diakite) – Orłowski (73' zawodnik testowany), Obłuski (68' A.Gołaszewski)

Kary: Doliński (MKS Piaseczno) i K.Jadacki (Mszczonowianka) – po 3 minuty

7 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


Os comentários foram desativados.
bottom of page