top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

REMIS Z UNIĄ, LIDER SIĘ ODDALA


MKS Piaseczno tylko zremisował z dziesiątą w tabeli Unią Warszawa 3-3 w sobotnim (10 października) meczu 11. kolejki IV ligi. Strata Biało-Niebieskich do prowadzącej w tabeli Ząbkovii wzrosła tym samym do ośmiu punktów...

 

Początek spotkania był w wykonaniu podopiecznych trenerów Arkadiusza Modrzejewskiego i Mateusza Naklickiego obiecujący. Już w pierwszej minucie Konrad Rudnicki ładnie zszedł z lewej strony boiska do środka i postraszył golkipera Unii mocnym uderzeniem w krótki róg, a pięć minut później, po wrzutce „Rudego” z lewego skrzydła, w stuprocentowej sytuacji znalazł się Mateusz Olszak. Niestety, nasz napastnik zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału, próbując mijać jeszcze jednego rywala, przez co stołeczni zdołali ostatecznie wyjść z opresji obronną ręką.


Niewykorzystana okazja zemściła się na MKS-ie w 21. minucie. Jan Nawotczyński najpierw wyprzedził Kamila Ziemnickiego w środkowej strefie boiska, a następnie wszedł lewą stroną w pole karne i dał się sfaulować wracającemu „Ziemniakowi”. Sędzia bez chwili wahania wskazał na „wapno”, a „jedenastkę” pewnie wykorzystał Krystian Nowakowski, który uderzeniem w lewy róg kompletnie zmylił Michała Olczaka.


Piaseczno mogło wyrównać w 28. minucie, ale Mateusz Olszak najpierw chyba niepotrzebnie próbował podawać do Kamila Matulki, a po chwili uderzył płasko obok długiego słupka.


Trzy minuty później MKS-owi udało się wreszcie trafić do siatki Unii. Kamil Ziemnicki zrehabilitował się za błąd z 21. minuty i znakomicie dograł z rzutu rożnego z lewej strony boiska do Konrada Rudnickiego, który mocną głowką trafił przy krótkim słupku na 1-1.


Druga połowa rozpoczęła się po myśli naszego zespołu. W 47. minucie Adrian Dobies wycofał spod linii końcowej z prawej strony boiska w okolice dziesiątego metra, a Kamil Ziemnicki mocnym uderzeniem pod lewe okienko dał MKS-owi prowadzenie.


Piaseczno mogło pójść za ciosem i w 54. minucie strzelić kolejnego gola. Uderzenie Ahmeda Ayodejiego z prawej strony pola karnego zostało jednak przyblokowane, a efektowna dobitka Adriana Dobiesa trafiła jedynie w boczną siatkę.


W 56. minucie do głosu ponownie doszli gospodarze. Michał Janowski, kapitan Piaseczna, próbował przyblokować piłkę, by ta wyszła na aut bramkowy, ale – naciskany przez chyba najlepszego w szeregach Unii Jana Nawotczyńskiego – przewrócił się, a napastnik stołecznych dograł na krótki słupek do Konrada Izdebskiego, który spokojnie zszedł na prawą nogę i z bliska uderzył pod poprzeczkę na 2-2.


Stracona bramka przybiła nieco drużynę MKS-u, ale to Piaseczno miało lepszą sytuację, by ponownie wyjść na prowadzenie. W 59. minucie ekipa Arkadiusza Modrzejewskiego i Mateusza Naklickiego wyszła z akcją 3 na 2, ale Ahmed Ayodeji zamiast wycofać piłkę do niepilnowanego Mateusza Olszaka, zagrał wzdłuż linii do Kamila Matulki, który – przyblokowany nieco przez obrońców – nie miał szans na dojście do futbolówki.


Zamiast cieszyć się z korzystnego rezultatu, MKS musiał od 71. minuty ponownie gonić wynik. Płaskie podanie z prawej strony wykorzystał Jakub Mydłowiecki, który niezbyt mocnym, ale precyzyjnym uderzeniem trafił tuż przy lewym słupku na 3-2.


W 78. minucie futbolówka po raz trzeci zatrzepotała w siatce stołecznych. Kamil Hernik uderzył mocno z lewej strony boiska, a tor lotu piłki zmienił jeszcze Konrad Rudnicki, kompletnie myląc stojącego w bramce Unii Krzysztofa Bujaka. Sędzia nie uznał jednak gola, odgwizdując spalonego...


MKS-owi udało się jednak wywieźć ze stadionu przy ulicy Obrońców Tobruku jeden punkt. W 87. minucie Ahmed Ayodeji zagrał na lewą stronę boiska do Kamila Matulki, a ten idealnie dograł na środek do Konrada Rudnickiego, który pewnym strzałem z kilku metrów trafił na 3-3.


Po 11 kolejkach Biało-Niebiescy mają na koncie 20 punktów. Do prowadzącej Ząbkovii tracą jednak już 8 „oczek”. Kolejną okazją do powiększenia dorobku będzie sobotnie (17 października) domowe spotkanie ze Zniczem II Pruszków. Początek o godzinie 12.00.


10 października 2020

IV liga – 11. kolejka

Unia Warszawa 3 – 3 MKS Piaseczno

Bramki: 21’(k) Nowakowski, 56’ Izdebski, 71’ Mydłowiecki – 31’, 87’ Rudnicki, 47’ Ziemnicki

Unia: Bujak – Modzelewski (70’ Ziółkowski), Gruba, Wróbel, Żewłakow (79’ Bieda) – Mydłowiecki, Mika (50’ Izdebski), Sobota, Wolniewicz – Nawotczyński (88’ Kuligowski), Nowakowski

Piaseczno: Olczak – Gromek (75’ Orłowski), Janowski, Jaszczak, Ziemnicki – Ayodeji, A.Dobies – Matulka, Hernik, Rudnicki, Olszak (61’ Suchanek)

Żółte kartki: Janowski, Jaszczak, Ziemnicki, Ayodeji (Piaseczno)

474 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page