top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

REWANŻ NA ZNICZU II, 9. WYGRANA Z RZĘDU


Piłkarze czwartoligowego MKS-u Piaseczno odnieśli 9. zwycięstwo z rzędu. W sobotę (5 czerwca) Biało-Niebiescy wygrali na wyjeździe ze Zniczem II Pruszków 4-1, rewanżując się za porażkę 0-2 z rundy jesiennej.

 

Podopieczni trenerów Arkadiusza Modrzejewskiego i Mateusza Naklickiego mogli wyjść na prowadzenie już w 6. minucie. Michał Suchanek zagrał z lewego skrzydła na długi słupek, a zamykający akcję Kamil Matulka uderzył wolejem w światło bramki. Od utraty gola uratował jednak gospodarzy kapitan zespołu, Adrian Rybak, były zawodnik naszego klubu.


Druga groźniejsza akcja dała już MKS-owi gola. W 11. minucie, po krótko rozegranym rzucie rożnym, Szymon Wiejak dośrodkował z lewej strony boiska na długi słupek, a Tymoteusz Barwiński mocną główką trafił na 0-1.


Pięć minut później Piaseczno prowadziło już 2 bramkami. Szymon Wiejak poszedł na przebój lewym skrzydłem, zbiegł pod linię końcową i wycofał piłkę na czternasty metr do Kamila Matulki, który precyzyjnym płaskim strzałem lewą nogą trafił przy lewym słupku na 0-2.


Niespełna dziesięć minut później Biało-Niebiescy byli bliscy strzelenia trzeciego gola. Znów świetnie spisała się lewa strona naszego zespołu, ale wrzutki Michała Suchanka w okolice piątego metra nie wykorzystał Bartosz Orłowski, który co prawda świetnie wyprzedził obrońcę w walce o piłkę, ale uderzył obok bramki.


W 28. minucie gospodarze wykorzystali jedną z nielicznych groźniejszych akcji i strzelili kontaktowego gola. Po podaniu z lewej strony boiska Tymon Proczek uderzył głową tak zaskakująco, że futbolówka sporym łukiem przelobowała Jakuba Stefaniaka i wpadła do siatki tuż przy prawym słupku.


MKS mógł jeszcze przed przerwą pokusić się o zdobycie dwóch bramek, ale w 38. minucie, po dośrodkowaniu Kamila Ziemnickiego z rzutu rożnego z lewej strony, Jan Jurczak świetnie wybronił główkę Bartosza Orłowskiego, zaś dwie minuty przed przerwą Michał Suchanek nie zdołał wykończyć znakomitego rajdu lewym skrzydłem, uderzając tuż obok bramki.


Co nie udało się w końcówce pierwszej odsłony, powiodło się na początku drugiej połowy meczu. MKS w pięć minut wbił Zniczowi dwa kolejne gole, ustalając wynik spotkania na 1-4. Najpierw Bartosz Orłowski wykorzystał wrzutkę Michała Suchanka, trafiając do siatki mocną główką, a w 50. minucie, po kapitalnie rozegranej od tyłu akcji, to „Suchy” skorzystał z asysty „Orła” i po świetnym opanowaniu futbolówki w polu karnym minął golkipera Znicza II i trafił płaskim strzałem „do pustaka”.


Po 25 kolejkach Biało-Niebiescy mają na koncie 56 punktów i zajmują 3. miejsce w ligowej tabeli. Ostatni w tym sezonie mecz MKS rozegra już w sobotę (12 czerwca) w Piasecznie. Przeciwnikiem będzie zdegradowana już Sparta Jazgarzew. Początek spotkania o godzinie 10.30.


5 czerwca 2021

IV liga – 25. kolejka

Znicz II Pruszków 1 – 4 MKS Piaseczno

Bramki: 28’ Proczek – 11’ Barwiński, 16’ Matulka, 47’ Orłowski, 50’ Suchanek

Znicz II: Jurczak – Witasik, Rybak, Jeliński, Rackiewicz – Eggink (71’ Ziółkowski), Landsberg, Kubicki (62’ Włostowski), Falkowski (57’ Górski) – Proczek, Olpiński

Piaseczno: Stefaniak – Barwiński, Jaszczak, Janowski, Ziemnicki (71’ B. Gromek) – Szałek (62’ A. Dobies), Hernik – Matulka (89’ Ł. Krupnik), Wiejak (64’ P. Gromek), Suchanek – Orłowski (78’ Wojtkielewicz)

Żółta kartka: Orłowski (Piaseczno)

Sędziował: Kamil Rzechółko (WS Płock)


322 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page