top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

SKROMNIE, ALE ZWYCIĘSKO


Trzecie zwycięstwo w sezonie odnieśli piłkarze A-klasowego MKS-u II Piaseczno. W sobotę (21 września) podopieczni grającego trenera Pawła Wojciechowskiego pokonali w Głoskowie przedostatni w tabeli UKS Tarczyn 1-0.

 

Ze względu na to, że czwartoligowcy grali dopiero w niedzielę, „dwójka” nie mogła tym razem liczyć na duże wsparcie z kadry pierwszego zespołu. Z zawodników, którzy regularnie łapią w tym sezonie minuty w „jedynce”, był tylko Olek Wiśniewski, desygnowany do gry na 45 minut (poza nim byli tylko juniorzy, którzy trenują z pierwszym zespołem, ale póki co nie łapią się do kadry meczowej w IV lidze: Kucharski, Jaszczak, Dobies i Cetra). Nie przeszkodziło to jednak biało-niebieskim w odniesieniu drugiego z rzędu zwycięstwa do zera.

Pierwsza połowa nie dostarczyła zbyt wielu emocji. Zaczęło się co prawda obiecująco, bo już w 2. minucie Salichow zwiódł na prawym skrzydle dwóch defensorów Tarczyna, zszedł do środka, ale akcję zakończył minimalnie niecelnym uderzeniem w krótki róg.

Na kolejną groźną akcję trzeba było czekać aż do 42. minuty. Cierpliwość jednak popłaciła, ponieważ ekipa Pawła Wojciechowskiego przeprowadziła akcję, której nie powstydziłyby się kluby z absolutnego topu. Adam Mikołajczak znakomitym zagraniem na lewą stronę pola karnego wypatrzył Karola Belkę, skrzydłowy MKS-u II wycofał do Dylana Cetry, a młody pomocnik kapitalnym technicznym strzałem umieścił futbolówkę pod prawym okienkiem tarczyńskiej bramki.

W 62. minucie mogło być 2-0 dla Piaseczna. Znów znakomitym podaniem popisał się Mikołajczak, który uruchomił wbiegającego lewym skrzydłem Pawła Dudka, ale ani „Dudi”, ani dobijający jego strzał Karol Belka nie zdołali pokonać golkipera UKS-u.

MKS miał jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku (minimalnie niecelne uderzenie Pawła Dudka z lewej strony pola karnego i dwie świetne indywidualne akcje Dylana Cetry), ale to Tarczyn był zdecydowanie bliższy wywiezienia z Głoskowa trzech punktów. Najpierw, po dośrodkowaniu nominalnych gospodarzy z rzutu rożnego z lewej strony boiska, jeden z zawodników UKS-u główkował tuż obok prawego słupka, w 86. minucie – po centrze z rzutu wolnego – kolejna główka naszych rywali przeszła centymetry od bramki, zaś w 88. minucie punkty uratował biało-niebieskim Wojciech Kucharski, który kapitalną interwencją zdołał odbić piłkę, zmierzającą po mocnym strzale z dystansu w lewe okno piaseczyńskiej bramki.

Po sześciu kolejkach MKS II (który rozegrał o jedno spotkanie mniej ze względu na pauzę z pierwszej serii) ma na koncie 9 punktów i plasuje się na 6. miejscu w tabeli. Kolejne spotkanie ekipa trenera Pawła Wojciechowskiego rozegra w sobotę (28 września) o godzinie 14.00 w Piasecznie. Przeciwnikiem będzie UKS Siekierki. Zapraszamy!

21 września 2019

A-klasa – 6. kolejka

UKS Tarczyn 0 – 1 MKS II Piaseczno (mecz w Głoskowie)

Bramka: 42’ Cetra

Skład: Kucharski – Salichow, Jaszczak, Wojciechowski, Niciporuk – Wiśniewski (46’ Szymański), Cetra, Mikołajczak, Dobies (46’ Dudek), Belka (75’ Lizurek) – M. Krupnik (46’ Niemiec)

Żółte kartki: Mikołajczak, Szymański (Piaseczno II)

186 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page