top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

SPARINGOWA PORAŻKA Z POLONIĄ


MKS Piaseczno przegrał 1-3 z trzecioligową Polonią Warszawa w drugim z serii zimowych sparingów. Spotkanie rozegrano systemem 4x30 minut.

 

Początek meczu należał do Biało-Niebieskich, którzy już w 6. minucie wyszli na prowadzenie. Michał Suchanek dośrodkował z lewej strony boiska w pole karne, a Kamil Matulka - choć uderzył nieczysto - trafił przy lewym słupku na 1-0.

Niespełna dziesięć minut później podopieczni trenerów Arkadiusza Modrzejewskiego i Mateusza Naklickiego mogli podwyższyć na 2-0. „Suchy” zaatakował pressingiem jednego z defensorów „Czarnych Koszul” i zagrał do Konrada Rudnickiego, ale golkiper Polonii zdołał odbić uderzenie naszego napastnika na rzut rożny.

Po początkowym marazmie stołeczni zaczęli zyskiwać optyczną przewagę i w 22. minucie byli bliscy wyrównania. Po przytomnym zagraniu na prawą stronę pola karnego jeden z zawodników gości uderzył celnie w krótki róg, ale arbiter nie uznał tego trafienia, odgwizdując spalonego.

Kilkadziesiąt sekund później „Czarnym Koszulom” udało się już trafić na 1-1. Znajdujący się na granicy ofsajdu Rafał Kujawa dostał świetne podanie na wolne pole i w stuprocentowej okazji trafił technicznym strzałem w lewy dolny róg, nie dając testowanemu bramkarzowi Piaseczna żadnych szans na skuteczną interwencję.

Nasz zespół mógł mieć doskonałą szansę na ponowne objęcie prowadzenia, ale arbiter nie podyktował rzutu karnego za faul jednego z obrońców na Konradzie Rudnickim (sędzia „poprawił się” w dalszej części spotkania kolejnym błędem, tym razem nie odgwizdując „jedenastki” dla rywali za ewidentne zagranie „Rudego” ręką we własnym polu karnym).

Druga kwarta rozpoczęła się od mocnego akcentu MKS-u, który przeprowadził akcję bliźniaczo podobną do tej, która zakończyła się golem dla Biało-Niebieskich. Michał Suchanek dośrodkował z lewego skrzydła na dłuższy słupek, ale wolej Kamila Matulki przeszedł nad poprzeczką.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się na gospodarzach w 44. minucie. Podopieczni trenerów Arkadiusza Modrzejewskiego i Mateusza Naklickiego popełnili serię rażących błędów w defensywie (najpierw testowany boczny obrońca źle wyprowadził piłkę, podając ją do rywala, następnie bramkarz i jeden z defensorów Piaseczna nie zdołali przechwycić wrzutki, a na koniec „obciął się” Konrad Wojtkielewicz, który nie zdołał czysto trafić w piłkę), co z zimną krwią wykorzystał Daniel Smuga, uderzając w długi róg na 1-2.

W 82. minucie „Czarne Koszule” były o włos od podwyższenia na 1-3. Michał Janowski sfaulował przed polem karnym jednego z napastników Polonii, ale piłka po ładnym uderzeniu gości ze stałego fragmentu trafiła jedynie w lewy słupek piaseczyńskiej bramki.

Na ostatnią kwartę trener Arkadiusz Modrzejewski wypuścił głównie młodzieżowców, więc przewaga ekipy z Konwiktorskiej była już wyraźna. W 93. minucie przyjezdni nie zdołali co prawda wykorzystać błędu Patryka Bogdana, uderzając w stuprocentowej sytuacji obok lewego słupka, ale już trzy minuty później Polonia zdołała doprowadzić do wyniku 1-3. Tomasz Andrzejewski mocnym wolejem z prawej strony pola karnego idealnie trafił w długi róg.

W 110. minucie „Czarne Koszule” mogły jeszcze dobić MKS czwartym golem, ale po szybkim kontrataku najpierw wykazał się Szymon Sobczak, który instynktownie odbił nogą pierwszy strzał polonistów, a chwilę później naszą drużynę od straty bramki uratował Adrian Dobies, który ofiarną interwencją zablokował dobitkę trzecioligowców.

Kolejny sparing MKS rozegra już najbliższą sobotę (20 lutego) w Piasecznie. Przeciwnikiem będzie wicelider III ligi, Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Początek o godzinie 11.30.

13 lutego 2021

MKS Piaseczno 1 - 3 Polonia Warszawa (mecz 4x30 minut)

Bramki: 6’ Matulka - 24’ Kujawa, 44’ Smuga, 96’ Andrzejewski

Skład: testowany (61’ Kucharski, 91’ Sobczak) - testowany (61’ Pruszczyk, 91’ Bogdan), Janowski (91’ Jaszczak), Dobies (31’ Jaszczak, 61’ Dobies), Ziemnicki (61’ Gromek) - Ayodeji (31’ Wojtkielewicz, 61’ Bukowski, 91’ Boniecki), Wiejak (61’ Ayodeji, 91’ Wojtkielewicz) - Matulka (61’ Orłowski, 106’ testowany), Hernik (61’ testowany, 91’ Kwiatkowski), Suchanek (61’ Rudnicki, 78’ Szczepaniak) - Rudnicki (48’ Olszak, 91’ testowany)

Żółte kartki: Wiejak, Ziemnicki, Janowski, Wojtkielewicz (Piaseczno) - ? (Polonia)

466 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page