top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

SPARINGOWE ZWYCIĘSTWO NAD HUTNIKIEM


MKS Piaseczno wygrał w sobotnim (15 lutego) sparingu 4-2 z Hutnikiem Warszawa, trzecią drużyną północnej grupy IV ligi.

 

Pierwszą groźną okazję stworzyli sobie zawodnicy „Dumy Bielan”. W 8. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z prawej strony boiska, zamykający akcję Kamil Waćkowski trafił w poprzeczkę. MKS odpowiedział kilkadziesiąt sekund później, ale dośrodkowania Łukasza Krupnika z wolnego nie wykorzystał Maksymilian Vogtman, który główkował nad bramką, strzeżoną przez Patryka Andrzejczaka.


Kolejna próba przyniosła już gospodarzom gola. W 13. minucie Łukasz Krupnik podłączył się do akcji ofensywnej i dośrodkował płasko z prawej strony boiska, nabijając stojącego przy krótkim słupku Kamila Waćkowskiego tak, że ten skierował futbolówkę do własnej siatki.


Pięć minut później było już 1-1. Po błędzie MKS-u w środkowej strefie boiska ekipa ze stolicy wyszła z szybką kontrą 3 na 2, zakończoną wyrównującym trafieniem Piotra Wielgosza, byłego zawodnika Piaseczna.


Gospodarze zdołali jednak jeszcze przed przerwą wyjść na dwubramkowe prowadzenie. W 24. minucie kolejne dobre dośrodkowanie Łukasza Krupnika ze stałego fragmentu (tym razem z rzutu rożnego) wykorzystał nieobecny przed tygodniem z powodu przeziębienia Michał Suchanek, który pokonał Andrzejczaka precyzyjną główką, a minutę przed przerwą na 3-1 podwyższył Maksymilian Vogtman, który po aucie Bartłomieja Gromka i wygranej główce Tomasza Dolińskiego świetnie odwrócił się z piłką w polu karnym i trafił wolejem tuż przy słupku. Przewaga ekipy trenera Arkadiusza Modrzejewskiego mogła być nawet większa, ale w 34. minucie Bartosz Orłowski główkował w poprzeczkę...


Początek drugiej połowy także należał do gospodarzy. W 51. minucie Tomasz Pietrzak znakomicie przedarł się prawą stroną w pole karne, ale golkiper Hutnika do spółki z jednym z obrońców zdołali wybić sprzed linii bramkowej uderzenie zamykającego akcję Marka Pawłowskiego.


W 58. minucie było już 4-1 dla biało-niebieskich. Kamil Matulka zszedł z piłką pod linię końcową i sprytną „podcinką” zagrał na lewo do Michała Suchanka, któremu pozostało jedynie skierować futbolówkę do praktycznie pustej bramki.


Tuż przed końcem spotkania rozmiary porażki „Dumy Bielan” zmniejszył Piotr Wielgosz, który mocnym uderzeniem z lewej strony pola karnego trafił po rękawicy Marcina Marcinkowskiego w lewe okienko.


Kolejny sparing MKS-u już za tydzień. Zawodnicy Piaseczna zagrają w sobotę na własnym stadionie z 7. drużyną północnej grupy IV ligi, Ząbkovią Ząbki. Początek spotkania o 11.00.


15 lutego 2020

MKS Piaseczno 4 – 2 Hutnik Warszawa

Bramki: 8’ Waćkowski (sam.), 24’, 58’ Suchanek, 44’ Vogtman – 18’, 90’ Wielgosz

Skład: Trojanowski (46’ Marcinkowski) – Krupnik (75’ Bogdan), Dąbkowski (46’ Jaszczak), Janowski, Gromek (64’ Ziemnicki) – testowany (46’ Matulka), Pietrzak (69’ Cetra), Doliński (64’ Wojtkielewicz), Suchanek (79’ Dobies) – Orłowski (46’ Pawłowski), Vogtman (69’ testowany)

488 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Yorumlar


bottom of page