top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

SPARINGOWY REMIS Z WILGĄ GARWOLIN


MKS Piaseczno zremisował w sobotę (6 marca) w jednym z ostatnich zimowych sparingów z Wilgą Garwolin 1-1. Wyrównujący gol dla przyjezdnych padł po efektownym „centrostrzale”, po którym piłka wpadła golkiperowi Biało-Niebieskich „za kołnierz”.

 

Pierwsza połowa należała do podopiecznych trenerów Arkadiusza Modrzejewskiego i Mateusza Naklickiego, którzy mogli schodzić na przerwę przy co najmniej trzybramkowym prowadzeniu. W 6. minucie golkiper Wilgi świetnie odbił nogą uderzenie Michała Suchanka z lewej strony pola karnego, kwadrans później, po mocnym dośrodkowaniu Szymona Wiejaka z prawego skrzydła, jeden z defensorów gości w ostatniej chwili ubiegł szykującego się już do strzału Bartosza Orłowskiego, zaś w 26. minucie, po szybko rozegranym rzucie wolnym, Suchanek wpadł w pole karne, ale troszeczkę pogubił się podczas mijania bramkarza i ostatecznie golkiper z Garwolina wyszedł z tej sytuacji obronną ręką.

Jedyny gol tej części spotkania padł w 31. minucie. Michał Suchanek posłał kapitalne długie podanie do stojącego w polu karnym Bartosza Orłowskiego, a ten pewnym uderzeniem lewą nogą trafił przy lewym słupku na 1-0. Niewiele jednak brakowało, by w 42. minucie prowadzenie podwyższył Kamil Matulka, który po zagraniu od „Orła” uderzył mocno z prawej strony w krótki róg, ale wprost w dobrze ustawionego golkipera.

W drugiej połowie MKS spisywał się już znacznie gorzej, choć Wilga dość długo nie potrafiła stworzyć sobie żadnej stuprocentowej okazji do wyrównania. Gol na wagę remisu padł w 61. minucie nie po składnej akcji czy błyskawicznej kontrze, ale po... efektownym „centrostrzale” z około 30 metrów, po którym piłka wpadła Wojtkowi Kucharskiemu „za kołnierz” tuż pod lewe okienko piaseczyńskiej bramki.

Oba zespoły mogły jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale uderzenie Michała Suchanka w krótki róg padło łupem golkipera Wilgi, zaś strzał jednego z zawodników z Garwolina z lewej strony pola karnego trafił jedynie w prawy słupek.

Kolejny sparing – już przedostatni – MKS rozegra w najbliższą sobotę (13 marca) o godzinie 11.00 na stadionie w Piasecznie. Przeciwnikiem będzie wicelider radomsko-siedleckiej IV ligi, Mazovia Mińsk Mazowiecki.

6 marca 2021

MKS Piaseczno 1 – 1 Wilga Garwolin

Bramki: 31’ Orłowski – 61’ Pyra

Skład: Stefaniak (46’ Kucharski) – Dobies (46’ Pruszczyk), Jaszczak (46’ Janowski), Ayodeji, Ziemnicki (46’ Gromek) – Wojtkielewicz (66’ Cetra), Wiejak (46’ Szałek) – Matulka (46’ Barwiński), Hernik (46’ Rudnicki), Suchanek (66’ Boniecki) – Orłowski (46’ testowany)

Żółte kartki: Ziemnicki, Barwiński (Piaseczno) – Gac (Wilga)

377 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page