top of page
  • Zdjęcie autoraAdministrator

TRENERSKI NOS DAŁ TRZY PUNKTYMKS II Piaseczno wygrał 2-0 z sąsiadującą z nim w tabeli Wilgą Garwolin w niedzielnym (10 czerwca) meczu 13. kolejki I Okręgowej Ligi Trampkarzy (rocznik 2003). Niebywałym trenerskim nosem wykazał się w tym spotkaniu Jacek Traczyk, który wystawił nominalnego bocznego obrońcę (do tego z rocznika 2004) do ataku i... po chwili cieszył się z gola na 1-0.


Pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem, choć oba zespoły miały po dwie dogodne okazje do wyjścia na prowadzenie. Już w 2. minucie jeden z zawodników Wilgi sprawdził czujność Kacpra Szewca mocnym strzałem z lewej strony boiska, a w 35. minucie, po znakomitym zagraniu na lewą stronę pola karnego, napastnik z Garwolina uderzył tuż obok długiego słupka, zaś po stronie gospodarzy najpierw Dawid Woźniak nie wykorzystał prostopadłego podania od Mikołaja Pietruczuka, uderzając z lewej strony pola karnego obok bramki, a kilka minut później to Pietruczuk pomylił się w doskonałej sytuacji, strzelając z pierwszej piłki nad poprzeczką.

Po zmianie stron pierwszą groźną okazję stworzyli sobie piłkarze Wilgi, prowadzeni przez Piotra Talara, byłego zawodnika Piaseczna. W 40. minucie, po wrzutce z lewego skrzydła, przed szansą na otworzenie wyniku stanął Adrian Piętka, ale piłka po jego woleju przeszła nad bramką.

Na gola trzeba było czekać do 42. minuty. Igor Turczyn posłał długie podanie z rzutu wolnego w pole karne Wilgi, Mikołaj Pietruczuk przerzucił piłkę nad obrońcą przyjezdnych, a Piotr Lewandowski (nominalny boczny obrońca, wystawiony przez trenera Jacka Traczyka w ataku) przepięknym wolejem prawą nogą trafił w długi róg na 1-0. I pomyśleć, że jeszcze kilka minut wcześniej popularny „Klon” ze zdziwieniem przyjął do wiadomości, że wyjdzie „na szpicy”...

Osiem minut później MKS II podwyższył prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska golkiper Wilgi obronił uderzenie Mikołaja Pietruczuka, ale napastnik Piaseczna zdołał jeszcze odegrać na lewą stronę do Jakuba Zulczyka, który z najbliższej odległości trafił głową na 2-0.

W końcówce spotkania oba zespoły miały jeszcze po jednej dogodnej okazji do zmiany rezultatu, ale najpierw napastnik Wilgi nie wykorzystał nieporozumienia Turczyna z Szewcem, uderzając obok prawego słupka, a w 64. minucie, po wrzutce Jakuba Należytego z rzutu wolnego, Jakub Matejek potężnym uderzeniem trafił w poprzeczkę, zaś dobijający Dawid Woźniak przeniósł futbolówkę nad bramką...

10 czerwca 2018

I Okręgowa Liga Trampkarzy (rocznik 2003) – 13. kolejka

MKS II Piaseczno 2 – 0 Wilga Garwolin

Bramki: 42' P.Lewandowski, 50' Zulczyk

Skład: Szewc – Tomczyk, Borowski, Należyty, Turczyn – Zulczyk, Pielacha, Matejek, Woźniak – Janus, Pietruczuk

Ponadto zagrali: Skwarek, P.Lewandowski, Łyda

52 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


Los comentarios se han desactivado.
bottom of page