top of page
  • Zdjęcie autoraAdministrator

TRZECIE ZWYCIĘSTWO Z RZĘDU


MKS Piaseczno w bardzo dobrym stylu pokonał Mszczonowiankę Mszczonów. Brawo!

 

W sobotę na Stadionie Miejskim w Piasecznie odbyło się starcie 3. kolejki rozgrywek IV ligi. Rywalem MKS Piaseczno była ekipa Mszczonowianki Mszczonów. Spotkanie rozgrywane w ogromnym upale zakończyło się wygraną naszego zespołu.


MKS od początku zdecydowanie ruszył do ataku, ale w kilku dogodnych sytuacjach zabrakło wykończenia. W 14. minucie meczu po podaniu Kajetana Staniszewskiego znakomitą okazję miał Piotr Ćwikowski, niestety jego uderzenie minęło bramkę golkipera gości. Chwilę później to Mszczonów wyprowadził groźną akcję, która finalnie zakończyła się golem Sebastiana Czapy. Czy strata bramki podłamała naszych piłkarzy? W żadnym wypadku – MKS praktycznie od razu odpowiedział znakomitym trafieniem Macieja Naleja, który ze stoickim spokojem wykorzystał dokładne dogranie Gracjana Konopskiego. Piasecznianie dalej napierali, co dało efekt pod koniec pierwszej części gry, gdy wrzutkę Łukasza Krupnika zakończył celnym strzałem głową Kamil Matulka.


W drugiej odsłonie starcia podopieczni Arkadiusza Modrzejewskiego i Mateusza Naklickiego podwyższyli stan gry. Piłkę świetnie odebrał Nalej, zagrał do Matulki, a ten ponownie wpisał się na listę strzelców. Ogółem w pierwszych 3 meczach tego sezonu Kamil zdobył już 4 bramki. W 79. minucie meczu sędzia podyktował rzut karny dla Mszczonowianki, z którego skorzystał Damian Pociech. W końcówce mieliśmy jeszcze fenomenalny strzał Sebastiana Folwarskiego, który został zatrzymany przez Daniela Leszczyńskiego. Mecz zakończył się wynikiem 3:2.


Po tej serii gier nasi piłkarze zajmują 2. pozycję w ligowej tabeli – tuż za posiadającym identyczną liczbę punktów i lepszy bilans bramkowy zespołem KS CK Troszyn, z którym zmierzymy się na wyjeździe już 27 sierpnia o godzinie 16.


20 sierpnia 2022 – IV liga – 3. Kolejka


MKS Piaseczno – Mszczonowianka Mszczonów 3:2 (2:1)


Bramki: 19’ Nalej, 42’, 60’ Matulka


Skład: Palamar – Krupnik, Janowski, Jaszczak, Barwiński – Konopski (75’ Staluszka), Ahmed, Ćwikowski (90+3’ Wysocki), Staniszewski (72’ Folwarski) – Nalej (83’ Konc), Matulka (89’ Prusiński)


Komentarz Trenera Arkadiusza Modrzejewskiego:


Chciałbym podziękować chłopakom za wielkie poświęcenie i serce, jakie każdy z nich wkłada w każdy mecz. Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo. Po dobrym spotkaniu w naszym wykonaniu, z przeciwnikiem dysponującym w swoim składzie wieloma zawodnikami o dużych umiejętnościach czysto piłkarskich. Wygrywamy po raz trzeci, nie mając możliwości zmian defensywnych graczy. W takim upale, jaki panował w sobotę, to wielki wyczyn. Zwycięstwo dedykujemy naszym młodszym kolegom z roczników 2013 i 2014, którzy podczas pobytu na zgrupowaniu w Dębicy oglądali relację na żywo i nam kibicowali. Podziękowania dla Trenerów Emila Wrażenia, Karola Kocyka, Ernesta Lechańskiego i Szymona Grotowskiego za organizację wspólnego kibicowania.


Zdjęcie z archiwum


337 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page