top of page
  • Zdjęcie autoraAdministrator

UDANE ZAKOŃCZENIE JESIENI


Zawodnicy piaseczyńskiej drużyny w bardzo dobrym stylu pokonali Mszczonowiankę Mszczonów w ostatnim meczu przed przerwą zimową.

 

W sobotę 20 listopada odbyła się ostatnia kolejka rundy jesiennej IV ligi, w której to piłkarze klubu MKS Piaseczno wybrali się na wyjazdowe spotkanie do Mszczonowa. W starciu z Mszczonowianką piłkarze „Biało-Niebieskich” podtrzymali dobrą formę i sięgnęli po kolejne 3 punkty.


Początek meczu należał do Piaseczna – dosłownie kilka chwil po pierwszym gwizdku sędziego znakomitą okazję do zdobycia bramki miał wychodzący sam na sam Bartłomiej Faliszewski, którego strzał obronił jednak golkiper gospodarzy. Jeszcze zanim upłynął kwadrans gry, kibice MKS-u mogli świętować bramkę, gdy dośrodkowanie Tymoteusza Barwińskiego wykończył głową Konrad Rudnicki. Mszczonów próbował odpowiedzieć, ale na szczęście przy groźnym strzale Patryka Kubickiego bardzo dobrze interweniował Jakub Stefaniak. Nieco później podopieczni trenerów Arkadiusza Modrzejewskiego i Mateusza Naklickiego mieli trochę szczęścia, ponieważ futbolówka odbiła się od poprzeczki piaseczyńskiej bramki. Pierwsza odsłona meczu, choć ataków w stronę bramki Mszczonowianki nie brakowało, zakończyła się wynikiem 1:0 dla MKS-u.


Po powrocie na murawę znów świetną sytuację mieli goście – Szymon Wiejak wygarnął piłkę bramkarzowi Mszczonowianki i oddał strzał, po którym trafiła ona w słupek. Następnie swoich sił ponownie próbowali Faliszewski i Rudnicki. Momentami przeciwnicy byli bardzo groźni. W 71 minucie kolejny raz zatrzeszczała poprzeczka Piaseczna, która uratowała MKS od straty bramki po uderzeniu Kubickiego. Zawodnicy ze stadionu przy ulicy 1 Maja odpowiedzieli akcją, przy której strzał Kamila Hernika w ostatnim momencie wybił głową jeden z defensorów Mszczonowianki. Rezultat meczu udało się podwyższyć w 75 minucie, kiedy to po rzucie rożnym piłkę dobił z bliskiej odległości Rudnicki. Nie minęło 5 minut, a piłkarze z Piaseczna cieszyli się z kolejnego, jak się później okazało, ostatniego już w tym spotkaniu gola – przy tej bramce fantastycznym rajdem popisał się Ahmed Toriola Ayodeji, który zagrał w stronę Bartłomieja Faliszewskiego, a ten bez najmniejszych problemów ustalił wynik na 3:0 dla MKS-u.


Po 17 kolejkach MKS Piaseczno z 46 punktami na koncie zajmuje pozycję lidera, wyprzedzając drugą Victorię Sulejówek i Oskara Przysucha o 6 punktów. Dziękujemy całemu zespołowi za fantastyczną rundę jesienną.


20 listopada 2021 – IV liga – 17. kolejka


Mszczonowianka Mszczonów – MKS Piaseczno 0:3


Skład: Stefaniak - Barwiński (93' Wysocki) - Janowski - Dobies - Ziemnicki (90’ Krupnik) - Rudnicki (89’ Krupnik) - Hernik (77' Macioszek) - Ahmed - Suchanek (92’ Prusiński) - Wiejak - Faliszewski (84' Orłowski)


Bramki: 12’ Rudnicki (asysta Barwiński), 75’ Rudnicki, 79’ Faliszewski (asysta Ahmed)

252 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page