top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

WIOSNY NIE BĘDZIE, ALE AWANS WCIĄŻ MOŻLIWY?


Podczas czwartkowego (7 maja) spotkania prezesów wszystkich szesnastu wojewódzkich Związków Piłki Nożnej podjęto decyzję o zakończeniu rozgrywek w niższych ligach (od III w dół) bez rozgrywania rundy wiosennej. Liderzy grup uzyskują promocję, natomiast żadna z drużyn nie spada ze swojej klasy rozgrywkowej. Co ciekawe, MKS wciąż ma szansę na awans!

 

Po piętnastu kolejkach rundy jesiennej podopieczni trenera Arkadiusza Modrzejewskiego zajmują 2. miejsce w tabeli, przegrywając z Radomiakiem II Radom w minitabeli, złożonej z trzech drużyn. 32 punkty mają bowiem na koncie zarówno radomianie, biało-niebiescy, jak i trzecia w tabeli Błonianka Błonie. I tutaj właśnie pojawia się nadzieja na uzyskanie promocji.


- Tam gdzie lider i wicelider danej klasy rozgrywkowej mieli tyle samo punktów (czyli biorąc pod uwagę moment, w którym przerwano sezon - zagrali ze sobą tylko raz), będzie dodatkowy baraż o awans – czytamy na oficjalnej stronie Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.


Gdyby taki scenariusz się ziścił, cała trójka (Radomiak II, Piaseczno i Błonianka) musiałaby jeszcze raz zmierzyć się ze sobą na boisku. Możliwym terminem byłaby końcówka czerwca.

123 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

留言


bottom of page