top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

WYŻSZA LIGA, TA SAMA JAKOŚĆ


Rocznik 2011 MKS-u Piaseczno, prowadzony przez trenera Adriana Szewczyka, kontynuuje znakomitą passę. Po przejściu jak burza przez III ligę (9 zwycięstw i remis w 10 meczach), biało-niebiescy udanie zainaugurowali sezon w II Okręgowej Lidze Żaków, gromiąc KS Raszyn aż 7-0.

 

Spotkanie od początku układało się po myśli beniaminka. Już w 3. minucie Igor Kania, syn doskonale znanego kibicom lokalnego futbolu Łukasza, przedarł się środkiem boiska i mocnym uderzeniem obok bramkarza trafił na 1-0.

Trzy minuty później było już 2-0 dla biało-niebieskich. Kania zaliczył przechwyt na lewej stronie boiska, ściął do środka i płaskim strzałem przy prawym słupku podwyższył prowadzenie.

Przyjezdni ledwo zdążyli rozpocząć grę i po chwili... po raz trzeci wyciągali piłkę z siatki. Wojtek Chałupka poszedł odważnie środkiem boiska, wygrał przebitkę z jednym z defensorów Raszyna, a następnie mocnym pressingiem zmusił do błędu golkipera gości, który wypuścił piłkę z rąk. Na to czekał już kapitan zespołu, Igor Kania, który uderzeniem z lewej strony pola karnego skompletował klasycznego hat-tricka.

Druga kwarta nie przyniosła goli, choć oba zespoły stworzyły sobie po jednej dogodnej okazji do zmiany wyniku. W 26. minucie MKS wyprowadził znakomitą kontrę, przedzierając się trzema szybkimi podaniami spod własnej bramki w okolice pola karnego Raszyna, ale piłka po uderzeniu Dawida Dubińskiego trafiła jedynie w słupek.

W odpowiedzi przyjezdni świetnie przedarli się lewym skrzydłem, jeden z zawodników Raszyna zszedł bliżej środka, ale jego mocne uderzenie odbił dobrze ustawiony Patryk Szymański, zaś dobitka poszybowała wysoko nad poprzeczką piaseczyńskiej bramki.

Trzecia odsłona spotkania rozpoczęła się tak, jak pierwszy kwadrans – od mocnego ciosu Piaseczna. Kilkanaście sekund po wznowieniu gry Jakub Górski zainicjował błyskawiczną kontrę, którą celnym strzałem na 4-0 wykończył niezawodny Kania.

Mimo wysokiego prowadzenia, podopieczni trenera Adriana Szewczyka nie zamierzali spoczywać na laurach i nie tylko znakomicie bronili (praktycznie bezbłędni w defensywie byli Natan Sobieszek, Jakub Górski, Dawid Dubiński i Adrian Kaliński, który później stanął między słupkami i zachował czyste konto!), ale i dążyli do podwyższenia wyniku, raz po raz przedostając się w okolice pola karnego rywali. I choć może to zabrzmieć absurdalnie, zważywszy na wynik meczu, u naszych młodych piłkarzy kulała nieco... skuteczność. Sytuacji podbramkowych mieliśmy bowiem tyle, że biało-niebiescy bez problemów mogliby pokusić się o „dwucyfrówkę”. Festiwal niewykorzystanych szans przerwał tuż przed gwizdkiem Igor Kania, który pewnym uderzeniem ze środka pola karnego trafił na 5-0. Brawa przy tej akcji należą się jednak Bartoszowi Gajeckiemu, który dwukrotnie (!) kapitalnie przedryblował na prawym skrzydle dwóch obrońców Raszyna.

Ostatnia kwarta, mimo kilku eksperymentów (Patryk Szymański wyszedł do pola, a między słupkami zastąpił go wspomniany Adrian Kaliński), nie zmieniła obrazu gry. Wręcz przeciwnie, Piaseczno wbiło rywalom jeszcze dwa gole. Co prawda w 51. minucie, po podaniu Szymańskiego, techniczny strzał Krystiana Kalińskiego zatrzymał się na prawym słupku, ale już cztery minuty później MKS cieszył się z szóstego trafienia. Po dokładnym dograniu Miłosza Piekuta z prawej strony boiska, Filip Skibiński-Urban (jeden z dwóch, obok Jakuba Tobiasza, chłopców, urodzonych w 2012 roku) niczym rasowy napastnik doskonale odnalazł się w polu karnym Raszyna i z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do siatki.

Tuż przed końcem spotkania gospodarze dobili przeciwników siódmym golem. Aleksander Izak uderzył przy prawym słupku, bramkarz Raszyna wypuścił futbolówkę z rąk, a Igor Kania, mimo ofiarnej interwencji jednego z defensorów gości, mocnym strzałem w prawy róg ustalił wynik meczu na 7-0, kompletując przy okazji podwójnego hat-tricka!


Kolejny mecz MKS rozegra już w środę (4 września) o godzinie 20.00 pod balonem na Stadionie Miejskim przy ulicy 1 Maja 16 w Piasecznie. Przeciwnikiem będzie Football Academy Piaseczno.

1 września 2019

II Okręgowa Liga Żaków (rocznik 2011) – 1. kolejka

MKS Piaseczno 7 – 0 KS Raszyn

Bramki: 3’, 6’, 7’, 31’, 45’, 60’ Kania, 55’ Skibiński-Urban

Skład: Patryk Szymański – Natan Sobieszek, Jakub Górski, Igor Kania, Bartosz Gajecki, Dawid Dubiński, Filip Skibiński-Urban, Krystian Kaliński, Adrian Kaliński, Jakub Tobiasz, Miłosz Piekut, Aleksander Izak, Wojciech Chałupka

340 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

תגובות


bottom of page