top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

WYJAZDOWA PORAŻKA ZE ZNICZEM


Osłabiony brakiem czterech podstawowych zawodników MKS Piaseczno uległ w Pruszkowie 0-3 wzmocnionemu graczami z pierwszego zespołu Zniczowi II. Dla biało-niebieskich była to czwarta porażka w sezonie.

 

Trudna sytuacja gospodarzy, którzy po 11 kolejkach plasowali się na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli, sprawiła, że na mecz z MKS-em drużyna Znicza II wystawiła kilku zawodników, rywalizujących na co dzień w II lidze. Piaseczno z kolei wyszło na mecz bez kontuzjowanych Cezarego Michalaka i Kamila Ziemnickiego, pauzującego za kartki Kamila Matulki, podstawowego napastnika, Zbyszka Obłuskiego, a także bez przebywającego w szpitalu trenera Igora Gołaszewskiego na ławce. Zmiennicy z kolei nie stanęli na wysokości zadania i po słabym w wykonaniu naszej ekipy spotkaniu to pruszkowianie sięgnęli po komplet punktów.

Pierwszego gola Znicz II strzelił w 23. minucie. Po dośrodkowaniu gospodarzy z lewej strony boiska, Bartłomiej Faliszewski popisał się efektownym uderzeniem z pierwszej piłki, a futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do piaseczyńskiej siatki.

Na drugiego gola trzeba było czekać do 62. minuty. Po faulu Konrada Wojtkielewicza na przedpolu, Faliszewski dośrodkował z rzutu wolnego z 18 metrów na dalszy słupek, a Adrian Rybak, były zawodnik naszego klubu, precyzyjną główką trafił w prawy róg na 2-0.

Kilka minut później Piaseczno, które nie miało niestety tego dnia żadnych argumentów po swojej stronie, mogło złapać kontakt ze Zniczem. Konrad Wojtkielewicz zdecydował się na mocne uderzenie z dystansu, a piłka odbiła się po drodze od głowy Mateusza Domżalskiego i niewiele brakowało, a wpadłaby do siatki pruszkowian. Ostatecznie jednak futbolówka przeszła centymetry nad poprzeczką.

W 77. minucie wynik spotkania ustalił wprowadzony po przerwie Mateusz Kinast, który – zupełnie niepilnowany – wykończył precyzyjne dośrodkowanie Faliszewskiego z rzutu wolnego, główkując między nogami Konrada Drązikowskiego w krótki róg.

Kolejny mecz MKS Piaseczno rozegra w sobotę (27 października) na własnym stadionie. Przeciwnikiem biało-niebieskich będzie Pilica Białobrzegi. Początek spotkania o godzinie 11.00.

20 października 2018

IV liga – 12. kolejka

Znicz II Pruszków 3 – 0 MKS Piaseczno

Bramki: 23' Faliszewski, 62' Rybak, 77' Kinast

Skład: Drązikowski – Oleksiak, Kokot, Wojtkielewicz, Doliński – Diakite (67' Aziz), Szewczyk, Koszela (72' Cetra), Bawolik – Orłowski, Ślęzak (67' Lewandowski)

Żółte kartki: Zagórski (Znicz II) – Wojtkielewicz, Diakite (Piaseczno)

358 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page