top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

WYJAZDOWE ZWYCIĘSTWO W JÓZEFOWIE


MKS Piaseczno zrehabilitował się za środowy falstart (domowe 3-3 z Wilgą Garwolin) i w sobotnim (17 sierpnia) meczu 2. kolejki pewnie pokonał na wyjeździe Józefovię Józefów 3-0. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli: Bartosz Orłowski, Łukasz Krupnik (z karnego) i Tomasz Pietrzak.

 

W porównaniu do inauguracyjnego starcia w składzie MKS-u doszło do kilku zmian. W podstawowej jedenastce zabrakło Patryka Dąbkowskiego i Marcina Grunta, a od pierwszej minuty wystąpili Kamil Ziemnicki, który w środę narzekał jeszcze na uraz ze sparingowego spotkania z Drukarzem Warszawa, a także Bartosz Orłowski. Robert Majewski, grający z Wilgą na lewej obronie, wrócił na środek defensywy, zaś na prawą stronę obrony powędrował Łukasz Krupnik.

Przeprowadzone przez trenera Arkadiusza Modrzejewskiego roszady wyszły piaseczyńskiej ekipie na plus. W 5. minucie Ziemnicki dośrodkował z rzutu rożnego z prawej strony boiska wprost na głowę Roberta Majewskiego, ale uderzenie „Mai” obronił Patryk Przybysz. Golkiper gospodarzy błysnął również trzy minuty później, kiedy po przytomnym zagraniu Orłowskiego na lewą stronę pola karnego świetnie odbił mocny strzał „Ziemniaka” w krótki róg.

Na pierwszego gola nie trzeba jednak było długo czekać. W 14. minucie Kamil Matulka dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne, Orłowski dobrze przyjął piłkę w stronę bramki i pewnym uderzeniem obok Przybysza trafił na 0-1.

Siedem minut później MKS mógł podwyższyć prowadzenie. „Matul” zaliczył przechwyt w środkowej strefie boiska i popędził w stronę bramki Józefovii, ale piłka po ładnym, technicznym strzale skrzydłowego z kilkunastu metrów w prawy róg padła łupem najlepszego w szeregach beniaminka Patryka Przybysza.

Druga połowa rozpoczęła się – podobnie jak środowy mecz z Wilgą – od mocnego akcentu Piaseczna. W 46. minucie jeden z defensorów Józefovii sfaulował w polu karnym Kamila Ziemnickiego, a „jedenastkę” zamienił na gola Łukasz Krupnik, który pewnym uderzeniem w lewy róg kompletnie zmylił bramkarza gospodarzy.

Dwie minuty później było już 3-0 dla MKS-u. Kamil Matulka czystym wślizgiem przechwycił piłkę na prawym skrzydle, pociągnął kilkanaście metrów i kapitalnym płaskim podaniem uruchomił wbiegającego lewą stroną boiska Tomasza Pietrzaka, który wykończył akcję płaskim strzałem w długi róg.

W 53. minucie dobrą okazję stworzyli sobie zawodnicy Józefovii. Mariusz Boniec dostał piłkę w okolicach szesnastego metra i próbował zaskoczyć Jakuba Trojanowskiego technicznym uderzeniem w prawy róg. Golkiper Piaseczna wybronił jednak ten strzał i rozpoczął szybką kontrę MKS-u, po której najpierw Patryk Przybysz odbił uderzenie Tomasza Pietrzaka z lewej strony pola karnego, a po chwili próbujący dobitki Bartosz Orłowski posłał futbolówkę obok lewego słupka.

W 69. minucie „Orzeł” stanął przed kolejną doskonałą okazją do podwyższenia prowadzenia. Po trójkowej akcji ze Zbyszkiem Obłuskim i debiutującym w biało-niebieskich barwach Markiem Pawłowskim, napastnik Piaseczna fatalnie skiksował, uderzając niecelnie ze środka pola karnego.

Kilkadziesiąt sekund później na wysokości zadania znów stanął dwojący się i trojący w bramce Józefovii Przybysz. Po dośrodkowaniu Kamila Matulki z rzutu wolnego z prawej strony boiska Bartosz Orłowski złożył się do efektownego „szczupaka”, ale golkiper beniaminka IV ligi zdołał odbić strzał zawodnika MKS-u.

W ostatnim kwadransie podopieczni trenera Arkadiusza Modrzejewskiego raz po raz przedostawali się pod bramkę Józefovii, ale tam albo znakomitymi interwencjami popisywał się Przybysz, jak choćby w 76. minucie, gdy wybronił dobrą okazję Kamila Matulki, lub trzy minuty później, gdy zbił na rzut rożny niezbyt mocne, ale zaskakujące uderzenie Zbigniewa Obłuskiego, albo napastnicy Piaseczna posyłali piłkę obok bramki (niecelny wolej Obłuskiego po dośrodkowaniu Matulki z rzutu rożnego).

Trzy minuty przed końcem spotkania gospodarze mogli pokusić się o honorowe trafienie, ale po przytomnym wyłożeniu futbolówki przez Dominika Dukalskiego, strzał wprowadzonego po przerwie Karola Kopcia pewnie wybronił Jakub Trojanowski.

Kolejny mecz MKS Piaseczno rozegra w sobotę (24 sierpnia) na stadionie przy ulicy 1 Maja 16. Przeciwnikiem biało-niebieskich będzie druga drużyna Radomiaka Radom. Początek spotkania o godzinie 13.00. Zapraszamy!

17 sierpnia 2019

IV liga – 2. kolejka

Józefovia Józefów 0 – 3 MKS Piaseczno

Bramki: 14’ Orłowski, 46’ (k) Krupnik, 49’ Pietrzak

Józefovia: Przybysz – Chrobak (46’ Filochowski), Karbowski, Adamiak, Trzepałka – Prochowski (73’ Bogusz), Rokicki (84’ Orowiecki), Boniec (61’ Kopiec), Zęgota, Aziz (46’ Żaczek) – Dukalski

Piaseczno: Trojanowski – Krupnik (63’ Dąbkowski), Janowski, Majewski (84’ Michalak), Ziemnicki – Matulka (90+1’ Wiśniewski), Doliński, Wojtkielewicz, Pietrzak (68’ Pawłowski) – Orłowski (75’ Jaroszewski), Obłuski (89’ Grunt)

Żółte kartki: Dukalski (Józefovia) – Majewski, Obłuski (Piaseczno)

387 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page