top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

WYSOKIE ZWYCIĘSTWO W PIERWSZYM SPARINGU


Od wysokiego zwycięstwa rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu piłkarze MKS-u Piaseczno. W pierwszym z letnich sparingów podopieczni trenerów Arkadiusza Modrzejewskiego i Mateusza Naklickiego rozbili 5-0 beniaminka IV ligi, Warkę.

 

Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando biało-niebieskich. Już w 2. minucie bardzo dobrą okazję do otworzenia wyniku miał Zbyszek Obłuski, ale bramkarz Warki zdołał odbić jego mocny strzał z 16 metrów.

Druga groźniejsza akcja Piaseczna przyniosła już gola. Kamil Matulka wszedł prawą stroną w pole karne Warki i z ostrego kąta, już spod linii końcowej, trafił na 1-0 dla MKS-u.

Pięć minut później na 2-0 mógł podwyższyć Bartosz Orłowski, ale jego uderzenie lewą nogą obronił golkiper zielono-żółto-niebieskich. Gola nie przyniosła również indywidualna akcja Kamila Matulki z 27. minuty, który posłał futbolówkę tuż obok lewego słupka.

Na drugiego gola nie trzeba jednak było długo czekać. W 29. minucie Tomasz Doliński kapitalnym prostopadłym podaniem między prawego a środkowego obrońcę Warki uruchomił Kamila Ziemnickiego, defensor MKS-u dośrodkował w pole karne, a Zbyszek Obłuski spokojnie przyjął piłkę, przełożył ją sobie na lewą nogę i technicznym strzałem przy lewym słupku trafił na 2-0.

Jeszcze przed przerwą biało-niebiescy zdobyli trzecią bramkę. Bartosz Orłowski odebrał piłkę Pawłowi Bylakowi (byłemu zawodnikowi naszego klubu) w okolicach 30. metra, Michał Koszela wycofał ją spod linii końcowej na środek pola karnego, a Kamil Matulka efektownym uderzeniem zewnętrzną częścią stopy trafił od lewego słupka na 3-0.

Po zmianie stron, licznych roszadach w składzie i – przede wszystkim – ogromnej ulewie, która przeszła nad Belskiem Dużym, gra MKS-u była już troszeczkę słabsza, ale podopieczni trenerów Modrzejewskiego i Naklickiego cały czas mieli spotkanie pod pełną kontrolą i dołożyli rywalom jeszcze dwa gole. Co prawda w 62. minucie piłka po strzale Michała Janowskiego zatrzymała się na prawym słupku bramki beniaminka IV ligi, ale w 81. minucie Konrad Wojtkielewicz popisał się przepięknym uderzeniem z dystansu w prawe okienko, zaś w 85. minucie kropkę nad „i” postawił Mateusz Jaroszewski, który dobił zablokowany strzał Łukasza Krupnika po ładnej akcji Konstantyna Ślęzaka.

Kolejny sparing nasza drużyna rozegra w sobotę (27 lipca) o godzinie 11.00 na stadionie w Piasecznie. Przeciwnikiem biało-niebieskich będzie Marcovia Marki, występująca w lidze okręgowej.

20 lipca 2018

KS Warka 0 – 5 MKS Piaseczno (mecz w Belsku Dużym)

Bramki: 19’, 34’ Matulka, 29’ Obłuski, 81’ Wojtkielewicz, 85’ Jaroszewski

Skład: Trojanowski (60’ zawodnik testowany) – Dąbkowski (46’ Michalak), Janowski (75’ Doliński), Majewski (46’ Grunt), Ziemnicki (75’ Majewski) – Matulka (46’ Wiśniewski), Doliński (46’ Jaszczak), Koszela (46’ Wojtkielewicz), Krupnik (46’ Jaroszewski) – Orłowski (70’ Krupnik), Obłuski (46’ Ślęzak)

576 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page