top of page
  • Zdjęcie autoraAdministrator

WYSTĘP NA MIARĘ LIDERAJeszcze raz brawa dla naszego zespołu!

 

W ostatni dzień kwietnia MKS Piaseczno podejmował na własnym boisku drugą w tabeli Victorię Sulejówek. To niezwykle ważne w kontekście awansu spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem ekipy piasecznian.


MKS od pierwszego gwizdka sędziego ruszył ostro do ataku. W 10 minucie meczu po rzucie wolnym Victorii zespół wyprowadził kontratak, w którym Szymon Wiejak wyłożył piłkę Michałowi Suchankowi i tylko bardzo dobra interwencja bramkarza gości uchroniła Sulejówek przed stratą gola. Dosłownie minutę później Piaseczno miało kolejną znakomitą szansę, gdzie Adrian Dobies strzelił w słupek bramki Borysa Kwiatkowskiego. W 23 minucie dobrą akcję stworzyli przeciwnicy, uderzając ostatecznie w boczną siatkę. Po pół godzinie gry Michał Suchanek dośrodkował do Tymoteusza Barwińskiego, piłka po jego zagraniu trafiła wprost pod nogi Szymona Wiejaka, który zdobył gola na 1:0. Minęło 7 minut i było już 2:0 – Wiejak doskonale poradził sobie z obrońcami Victorii i dograł futbolówkę do Konrada Rudnickiego, który wpakował ją do bramki.


W drugiej połowie rywale starali się strzelić bramkę kontaktową, jednakże solidna gra w defensywie MKS-u im to skutecznie uniemożliwiła. Wspaniałą ozdobą całego meczu było trzecie trafienie podopiecznych trenera Arkadiusza Modrzejewskiego i Mateusza Naklickiego – w 72 minucie starcia po rzucie rożnym obrońca gości wybił futbolówkę przed pole karne, a tam znajdował się Ahmed Ayodeji, który huknął jak z armaty, wprawiając cały stadion w zachwyt. Gol z cyklu „stadiony świata”. Wynik nie uległ już zmianie i zawodnicy ze Stadionu Miejskiego w Piasecznie mogli świętować kolejne wspaniałe zwycięstwo w lidze.


Po wygranej z Sulejówkiem MKS Piaseczno ma już 10 punktów przewagi na drugim zespołem w IV lidze.


30 kwietnia 2022 – IV liga – 25. kolejka


MKS Piaseczno – Victoria Sulejówek 3:0 (2:0)


Bramki: Wiejak 32’, Rudnicki 39’, Ahmed 72’


Skład: Palamar – Barwiński, Jaszczak, Janowski, Ziemnicki (90’+2 Krupnik) – Rudnicki (87’ Konopski), Ahmed (89’ Dobek-Pietrowski), Dobies (65’ Macioszek), Hernik (60’ Matulka), Suchanek (90’+2 Folwarski) – Wiejak (90’+2 Konopski)


291 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page