top of page
  • Zdjęcie autoraajacied

WYTYCZNE W SPRAWIE MECZÓW REWANŻOWYCH


Brak kibiców, maksymalnie 35 zgłoszonych osób z każdego klubu (włącznie z zawodnikami, sztabem i osobami funkcyjnymi) i ścisłe przestrzeganie wytycznych, w tym tych sanitarnych. Mazowiecki Związek Piłki Nożnej przedstawił klubom zasady organizacji meczów tzw. Final Four, czyli spotkań czterech najlepszych drużyn z grup północnej i południowej IV ligi.

 

10 czerwca MKS Piaseczno rozpocznie ostatni etap walki o awans do III ligi. Podopieczni trenerów Arkadiusza Modrzejewskiego i Mateusza Naklickiego zmierzą się w rewanżowych spotkaniach z Radomiakiem II Radom, Victorią Sulejówek i Błonianką Błonie o prawo gry w barażu ze zwycięzcą Final Four grupy północnej. Mazowiecki Związek Piłki Nożnej przedstawił wszystkim klubom zasady organizowania tych spotkań.


Jak można się było domyślić, wszystkie te starcia odbędą się bez udziału publiczności. Na stadionie będą mogły pojawić się wyłącznie osoby, przedstawione uprzednio Związkowi na liście imiennej. Każdy klub na takiej liście może umieścić maksymalnie 35 osób, w tym piłkarzy, trenerów, sztab medyczny oraz osoby funkcyjne (z obowiązkowym kierownikiem do spraw bezpieczeństwa). Przed wejściem każda z tych osób będzie sprawdzana, a także będzie musiała obowiązkowo zdezynfekować ręce (w miarę możliwości sprawdzana będzie także temperatura wchodzących). Obowiązkową dezynfekcję przejdą również wszystkie pomieszczenia, w których będą przebywały zgłoszone osoby (szatnie, toalety itp.). Przestrzegania procedur będą pilnowali obecni na wszystkich meczach przedstawiciele Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.


Zmianie ulegnie także sama ceremonia przedmeczowa. Zawodnicy będą wychodzili na boisko w dwumetrowych odstępach, nie będzie tradycyjnego witania się piłkarzy z rywalami i sędziami, nie będzie także chłopców do podawania piłek (zamiast tego każdy klub zobowiązany jest do ułożenia minimum 10 futbolówek wokół pola gry). Nie będzie także tradycyjnego spotkania organizacyjnego z udziałem kierowników drużyn, sędziów, delegata i obserwatora.


MKS Piaseczno prosi wszystkich o poszanowanie tych wytycznych i ułatwienie klubowi działań podczas spotkań rewanżowych na stadionie przy ulicy 1 Maja 16. Miejmy nadzieję, że wszyscy spotkamy się tłumnie na trybunach, gdy trudna sytuacja, związana z koronawirusem, zostanie zażegnana. Liczymy, że będzie to już w III lidze!

495 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page